Uber wycofuje jedną z usług z Ukrainy. Koniec od 4 czerwca 2020

W lutym 2019 roku na Ukrainie do zwykłego Ubera działającego we Lwowie czy Kijowie dołączyła również dobrze znana w Polsce usługa dostaw jedzenia – Uber Eats. Zamówienie dowozu w Uber Eats było też dobrym sposobem na zamawianie żarcia podczas pobytu we Lwowie. Niestety firma poinformowała właśnie, że już za chwilę funkcjonowanie Uber Eats na Ukrainie zostanie zamknięte. Uber Eats opuszcza Ukrainę i sześć innych państw.

 

Uber wycofuje działanie dostaw jedzenia z siedmiu rynków. Przestanie działać w Czechach, Egipcie, Rumunii, Ukrainie, Arabii Saudyjskiej, Hondurasie i Urugwaju. Rzecznik prasowy Ubera poinformował, że decyzja nie ma związku z chińskim wirusem.

 
Zamkniecie Uber Eats m.in. na Ukrainie podyktowane jest tym, że korporacja chce skupić się na utrzymywaniu czołowych pozycji na rynkach usług dostawy jedzenia, a w wymienionych krajach nie udało się osiągnąć UberEats pozycji lidera.

 

 
Na podobny krok zdecydowano się już wcześniej. Uber wycofał UberEats w Indiach gdzie przegrywał z rywalami w postaci Zomato i Swiggy. Na Ukrainie UberEats przegrywa m.in. z usługą Glovo. Plotki głoszą, że na rynkach na których UberEats pozostaje firma ma zamiar rozszerzyć ofertę o dowóz zakupów.

 

Zgodnie z obraną strategią będziemy reinwestować oszczędzone środki na priorytetowych rynkach na których oczekiwane są lepsze zwroty z inwestycji – podkreśla korporacja

 
Działanie Uber Eats na Ukrainie zostanie zakończone 4 czerwca 2020 roku. Możliwość zamawiania przejazdów samochodami w pozostałych usługach Ubera będzie funkcjonować bez zmian.

 

Polecamy również: