Rynek w Krakowie – parking. Gdzie można zaparkować?

Praktycznie każdy turysta odwiedzający Kraków chce zobaczyć słynny Rynek. Jeśli również wybieracie się na Rynek w Krakowie to pewnie zastanawiacie się gdzie zaparkować w centrum Krakowa idąc na Rynek. Pytanie jest dość trudne ale dziś postanowimy to sprawdzić. Gdzie parking idąc na Rynek?

 
Niestety do ścisłego centrum Krakowa wjechać się nie da bez specjalnego zezwolenia. Centrum podzielone jest też na kilka stref. Może się okazać, że kilkusetmetrowy odcinek danej ulicy jest przejezdny dla normalnych ludzi, a kilkanaście metrów dalej można dostać mandat. Tak jest na przykład jeżdżąc ul. Długą czy Basztową. Jeżdżąc po centrum Krakowa należy uważać by nie wjechać tam, gdzie nie wolno. Mapkę tego które ulice są dostępne dla normalnych kierowców, a które nie znajdziecie sobie w internecie. Gdzie więc zaparkować?
 
Jeśli idziecie na Rynek w Krakowie to zaparkować trzeba gdzieś w okolicach I obwodnicy ale nie da się zaparkować w samym centrum wewnątrz I obwodnicy. Jako mieszkańcy Krakowa mamy kilka miejsc w okolicy Rynku w których wiemy, że prawie zawsze uda się stanąć i zaparkować ale nie będziemy ich podawać bo też będziecie tam stawać i już stanąć się nie będzie dało.

 


 

Idąc na Rynek szukajcie parkingu na ulicach takich jak fragment Karmelickiej, Rajskiej albo po drugiej stronie na przykład przy ul. Kopernika. Stamtąd łatwo dojść piechotą do Rynku. Można też stanąć blisko Wawelu. W okolicy Wawelu znajduje się drogi parking podziemny na który nie polecamy wjeżdżać ani dłuższymi, ani szerszymi ani nisko zawieszonymi samochodami bo łatwo je poniszczyć.
 
Jeśli nie da się stanąć na ulicy to na szczęście wciąż w samym centrum Krakowa przy wielu ulicach znajdują się płatne parkingi. Niestety, duży parking przy Karmelickiej został usunięty.
 
Znajdziecie je m.in. przy Batorego, Czarnowiejskiej czy Zyblikiewicza. Ceny na wszystkich są właściwie takie same. Nie polecamy żadnego konkretnego bo nikt nam za to nie płaci.

 

Polecamy również: