Ryanair z Ukrainy do Włoch. Jest zgoda na 28 połączeń tygodniowo

Włoska agencja lotnictwa cywilnego Ente Nazionale per l’Aviazione Civile wydała właśnie zgodę na ustanowienie 28 regularnych połączeń tygodniowo między miastami Włoch i Ukrainy przez linię Ryanair. Czy już jest się z czego cieszyć i tanie loty z Ukrainy do Włoch zostaną z nami na dłużej?

 

Mowa o połączeniach między Kijowem a Bergamo, Bolonią, Rzymem i Katanią oraz Odessą z Rzymem, Bergamo i Bolonią, a także z lotniska we Lwowie do Rzymu, Bergamo i Bolonii oraz z Charkowa do Bergamo. Pozwolenie wydane przez ENAC jest niestety pozwoleniem tylko tymczasowym, a jego ważność kończy się 13 lipca 2020.

 
Połączenia obsługiwane przez Ryanair mają zastąpić loty wykonywane przez Ernest Airlines. Niskokosztowa włoska linia lotnicza nie lata od 11 stycznia 2020. Włoski urząd lotnictwa cywilnego nie przedłużył jej certyfikatu z powodu niewielkich rezerw finansowych w kasie firmy.

 
Czy ze Lwowa szybko polecimy do Rzymu, Bergamo lub Bolonii tego oczywiście nie wiadomo. W czasach szalejącego kryzysu spowodowanego chińskim wirusem wątpliwe jest szybkie przywrócenie większości międzynarodowych lotów. Sam Ryanair wątpi, że w kwietniu i maju wykonywać będzie znaczną liczbę lotów pasażerskich – informuje Belsole.pl.

 


 
Polecamy również: