Parkowanie we Lwowie będzie droższe – ceny w parkomatach

Lwowska Rada Miejska zadecydowała właśnie o podwyżce cen parkowania we Lwowie i utworzeniu nowych stref parkowania. Podwyżki wchodzą w życie 1 marca 2020 roku. Ile kosztuje parkowanie we Lwowie po zmianach? Ile trzeba będzie zostawić w parkomatach przy centrum, a ile na obrzeżach? Nie mamy dobrych wiadomości.

 

Od 1 marca 2020 roku we Lwowie wzrastają opłaty za parkowanie we Lwowie. Cena parkingu będzie wyższa zarówno w parkomacie za stanie na ulicy jak i w zamkniętych strefach parkingowych na ul. Wałowej.
 
Z początkiem przyszłego miesiąca Lwów zostanie podzielony na nowe strefy płatnego parkowania. Łącznie powstanie pięć stref parkingowych różniących się odległością od centrum i stawką za godzinę parkingu. Ile kosztuje parkowanie we Lwowie?
 
W strefie I parking kosztować będzie 0,075% minimalnego wynagrodzenia, w II 0,05%, w III 0,03%, w IV 0,02%, a w V 0,03%. Czyli tłumacząc to z urzędniczego na język zwykłych ludzi – w sterfie pierwszej czyli w samym centrum godzina parkowania kosztować będzie 20 UAH na ulicy, a w strefach zamkniętych takich jak na Wałowej 30 UAH.
 
W strefie II cena za parkowanie wzrośnie do 15 UAH za godzinę, w trzeciej parkowanie kosztować będzie 10 UAH, w czwartej 5 UAH, a w piątej, wytyczonej koło lotniska i dworca, parkowanie będzie kosztować 40 UAH za godzinę. Obszarem płatnego parkowania pokryto właściwie cały Lwów.
 
Strefa płatnego parkowania w centrum działa od 8 do 19:00. Będzie można bezpłatnie parkować również w weekendy i święta. Dla mieszkańców poszczególnych stref przygotowano preferencyjne stawki w wysokości nie wyższej niż 3 UAH za godzinę i abonamenty w cenie 590 za miesiąc, 800 za 3 miesiące i 1400 UAH za 6 miesięcy.
 
Wraz z podwyżką cen parkowania na ulicach w centrum i na obrzeżach Lwowa możemy spodziewać się, że w górę pójdą również ceny na parkingach strzeżonych we Lwowie.

 


 
Polecamy również: