Czy na Węgrzech sklepy są otwarte w niedzielę?

Miłościwie nam panujący zakazują handlu w niedzielę. Czy podobne obostrzenia działają na Węgrzech? Czy w Budapeszcie sklepy są otwarte w niedzielę? Dziś sprawdzamy jak wygląda sprawa z zakazem handlu na Węgrzech. Czy na Węgrzech sklepy są w niedziele otwarte?

  • Czy na Węgrzech jest zakaz handlu?
  • Czy sklepy były zamknięte w niedziele?

Węgrzy niestety znajdują się w podobnym klimacie politycznym co Polska. Z tego też powodu pytanie o to jak to z tymi sklepami w niedzielę na Węgrzech jest, jest pytaniem dość zasadnym. Czy są czynne w niedziele?

Zakaz handlu w niedziele uchwalono na Węgrzech 15 marca 2015 roku. Przepisy były podobne jak w Polsce. Zabroniono działania dużych sklepów w których wygodnie się robi zakupy, zezwalając tylko na działanie niewielkich sklepów pod warunkiem, że za ladą stoi właściciel lub jego najbliższa rodzina.

W przeciwieństwie do potomków Husarii, Węgrzy zdecydowanie wyrazili co mają na ten temat do powiedzenia. Planowane było referendum i głosowanie na temat utrzymania zakazu handlu ale ostatecznie z kretyńskich przepisów błyskawicznie wycofano się rakiem.

Od 17 kwietnia 2016 roku, a więc rok i miesiąc od wprowadzenia poprzednich przepisów, zakaz handlu na Węgrzech został wycofany. Istnieje tylko kilka dni w roku gdy na Węgrzech nie wolno handlować. Są to święta narodowe.

W Wigilie sklepy na Węgrzech zamykane są o 14:00, a w Sylwestra o 18:00. Zakazu handlu nie ma nawet na Ukrainie.

Polecamy również: