Restauracja Doktor Faust we Lwowie – mrocznie przy Ormiańskiej

We Lwowie wiele jest kreatywnych restauracji, które nad poziom serwowanych posiłków przedkładają bycie atrakcją dla weekendowych turystów. Czy tak samo jest w mrocznej i klimatycznej restauracji Doctor Faust przy Ormiańskiej? Czy warto tu wpaść chociaż raz? Oto ceny i menu w restauracji Doctor Faust we Lwowie.

 


Doctro Faust – wystrój i lokalizacja

restauracje we lwowie
 
Lokal położony jest przy ul. Ormiańskiej pod numerem 14 zaraz na przeciwko wejścia na tak zwane “ormiańskie podwórko” z którego przejść można do restauracji Mons Pius. Niezbyt korzystna lokalizacja sprawia, że w lokalu nie jest zbyt tłoczno i – jak w większości lepszych lokali we Lwowie – mało w nim turystów co już na wstępie jest oczywiście zaletą.
 
Mniejszości Czytelników nazwa restauracji może kojarzyć się ze słynnym dramatem Johanna Wolfganga von Goethego albo też z osobą Johanna Georga Fausta, słynnego alchemika. Już rzut oka na elewację budynku może dawać pewne znaki co do tego jak będzie w środku. Masońskie symbole, diabelska postać, czacha i mroczna czcionka na elewacji to tylko początek. W środku jest lepiej.
 

 
Zajmująca kilka pomieszczeń restauracja systematycznie wzbogaca wystrój, który jeszcze kilka lat temu był dość mało okazały. Już w pierwszej sali rzucają się w oczy ciekawe dekoracje – czarne pianino, masywny kredens, obrazy w złotych ramach, świeczniki, nalewki w czaszkach. Jest mrocznie ale mimo wszystko mrocznie nie do przesady.
 
Gdybyśmy nie wiedzieli jaki jest motyw przewodni lokalu to moglibyśmy odnieść wrażenie że to po prostu wnętrze w lekko starawym klimacie. Atrakcją lokalu jest sympatyczny, brodady starszy pan zapraszający gości ale nie pracuje on przez cały dzień, więc czasem możecie na niego nie trafić.
 

Ogólnie rzecz biorąc nie przepadamy za tak zwanymi “emotional restaurants”. Doctor Faust jest na tyle “nie-emotional”, że nie odrzuca osób, które po prostu chcą w spokoju zjeść śniadanie, obiad lub kolację i jednocześnie na tyle “emotional” by być ciekawostką samą w sobie, chociaż może drukowana plansza ouija nie każdemu przypadnie do gustu.

 


Doctor Faust – ceny i menu

 
Menu knajpy jest raczej mało okazałe. Każdy kto szuka nmiejsca obfitującego w duży wybór dań bądzie raczej rozczarowany wizytą w Fauście. W karcie znalazło się miejsce dla przekąsek, niezbyt skomplikowanych śniadań, pieogów, kilku tylko rodzajów sałtek, dwóch tylko zup i niezbyt szerokiego wyboru dań głównych. W karcie desery, kilka rodzajów kawy, herbata, napoje wino i domowe nalewki w kilku smakach.
 

Na wstępie należy pochwalić serwowane tu nalewki. Wybór nie jest zbyt szeroki ale są dobre. Nie są ani a słabe ani zbyt wodniste. W karcie m.in. nalewka miodowa, kawowa czy mleczna. Restauracja nie zadowoli zwolenników Puzatej Chaty czy innych Cesarzów bo w porównaniu do prostych barów jest “droga” ale zdecydowanie tańsza od restauracji Park art of Rest, Hruszewski czy Mon Chef. Jak wyglądają ceny?

 

 
Ciekawą opcją w Fauście jest możliwość stworzenia własnej deski serów i wędlin. Dodatki po 30 gramów w cenie 45 UAH zarówno za ser i wędline. Przystawki od 125 UAH za placki ziemniaczane ze spinakiem i marchewką po całe 145 UAH za śledzia w sosie tatarskim. Pierogi od 69 UAH za pierogi z ziemniakami po 115 UAH za pierogi z nadzieniem grzybowo-bekonowym.

 
Dania główne od 125 UAH za karmelizowaną wątróbkę z jabbłkami do 299 UAH za pieczonego pstrąga z orzechami lub doradę z sosem parmezanowym. W karcie atrakcyjnie podawany barszcz, rosół i nieco przesadzony autorski sposób serwowania kurczaka po kijowsku z pierogami ziemniaczanymi. Atrakcyjnie podawane bywają też kawy i dość mało atrakcyjne desery (w cenie od 40 UAH za zdecydowanie zbyt tanie i przez to odrzucające canollo do maksymalnie 105 UAH za również tak sobie prezentujący się strudel wiśniowy z lodami).
 

 
Przychodząc do restauracji Doctor Faust we Lwowie warto prosić też o pojawiające się tu sezonowe menu szefa kuchni w którym dostępne bywają dania różnych kuchni europejskich jak chociażby węgierski gulasz albo hiszpańska wieprzowina z owocami morza.

 


Doctor Faust – obsługa i podsumowanie

Doctor Faust nie jest złą restauracją, jednak nie jest miejscem na tyle dobrym by wrzucić je na listę najlepszych restauracji we Lwowie. Obsługa jest miła, sympatyczna i nie narzuca się. W lokalu dostępne jest menu po angielsku i po polsku (nawet bez błędów językowych). Nie wszystkie osoby z obsługi mówią po polsku lub po angielsku ale da się dogadać bez większych przeszkód.
 

 
Mimo – w ogólnym rozrachunku – całkiem niezłego jedzenia i ciekawych nalewek nie jest to w naszej opinii restauracja tak dobra, by wracać do niej przy każdym pobycie do Lwowa. Jeśli przyjeżdżacie do miasta raz to warto ją zobaczyć bo jest ciekawa i klimatyczna, chociaż nie tak ciekawa jak akwarium w 36 Po. Jeśli stajecie przed wyborem “klimatycznej” restauracji i wahacie się między 5 lochem, a Faustem to wybierzcie Fausta.

 
Dosyć wąska karta zwkłych właściwie dań sprawia, że w poszukiwaniu wysokiej klasy kulinarnych doznań można iść gdzie indziej. W Doctor Faust można płacić kartą. Restauracja czyna jest codziennie od 11 do 23 lokalnego czasu.

 


 
Polecamy również: