Tak głosował Lwów w I turze wyborów prezydenckich

Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej pojawiły się już szczegółowe informacje dotyczące wyników I tury wyborów prezydenckich w 2020 roku. Orły Białe rozsiane po całym świecie mogły głosować również poza granicami kraju. W konsulacie we Lwowie również utworzona była komisja wyborcza. Jak głosował Lwów? Ilu Polaków było uprawnionych do głosowania? Kto wygrał? Jak wyglądały wybory we Lwowie?

 
Wybory w 2020 roku są wyborami wyjątkowymi jeśli chodzi o wyniki głosowania z obwodowej komisji znajdującej się we Lwowie. Zwykle w ciepłe letnie weekendy we Lwowie aż czarno jest od polskich turystów, którzy głosują podczas taniego city breaku na weekend we Lwowie więc wyniki głosowania nie do końca oddają prawdziwe trendy na miejscu. W tym roku możemy więcej powiedzieć o preferencjach wyborczych uprawnionych do głosowania w mieście nad Pełtwią.

 
Według informacji umieszczonej na stronach PKW uprawnionych do głosowania w obwodzie numer 142 w konsulacie we Lwowie były 233 osoby, a w spisie wraz z dodatkowymi osobami znalazło się 241 osób. Frekwencja nie była zła – wszystkimi możliwymi sposobami oddano 217 głosów z czego 215 głosów ważnych. Na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania głosowało zaledwie 6 wyborców.

 
Jak w I turze wyborów głosował Lwów? Pierwsze miejsce z wynikiem 127 głosów uzyskał urzędujący prezydent, na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z poparciem 49 głosujących we Lwowie. Na kolejnym miejscu Krzysztof Bosak z 17 głosami, Szymon Hołownia z poparciem 10 wyborców, a zaraz za nim Robert Biedroń na którego głosowało 7 osób. Pozostali kandydaci nie przekroczyli 5 głosów. Byli to Władysław Kosiniak Kamysz z 2 głosami, a także Stanisław Żółtek, Mirosław Piotrowski, Marek Jakubiak każdy z 1 głosem.

 
Kawiarniany.pl to nie miejsce na politykę więc powstrzymujemy się od komentowania wyniku wyborów we Lwowie ale komentarze na fanpage’u pozostawiamy oczywiście dla Was!

 

Polecamy również: