Komunikacja miejska we Lwowie będzie droższa. Ile będzie kosztować bilet?

Komunikacja miejska we Lwowie będzie droższa. Ile będzie kosztować bilet?

Każdy kto jechał taksówką we Florencji, Maladze, Palermo, Lizbonie, Porto czy Sewilli i przyjechał do Lwowa przeżył prawdziwy szok. Przejazdy Uberem, Boltem i nawet taksówkami w mieście są bajecznie wręcz tanie w porównaniu nie tylko do Zachodu Europy ale i polskich miast. Mimo to wciąż są osoby decydujące się na jazdę komunikacją publiczną we Lwowie. Mamy dla nich informację – w transporcie elektrycznym będzie drożej.
 
Lwowska Rada Miejska opublikowała projekt wprowadzenia nowych taryf biletowych w elektrycznych środkach komunikacji publicznej we Lwowie. Mowa o trolejbusach i tramwajach we Lwowie obsługiwanych przez inną spółkę, niż miejskie autobusy.
 
Ceny zostaną zrównane. W elektrycznych środkach komunikacji miejskiej Lvivelectrotrans bilet kosztować będzie całe 7 UAH, czyli około 1,08 zł (dla porównania jednorazowy przejazd komunikacją miejską w Krakowie to koszt 4,60 zł). To wzrost z poziomu 5 UAH (poniżej 80 groszy).
 
Podwyżka cen biletów motywowana jest wzrostem płac kierowców oraz wzrostem cen energii elektrycznej i koniecznością przeprowadzenia remontów taboru. Przy okazji poinformowano, że spółka posiada 207 pojazdów – 136 tramwajów i 71 trolejbusów. Z 136 tramwajów 107 skadów jest sprawnych, a 54 tramwaje wymagają mniejszych lub większych prac remontowych. Z 71 posiadanych trolejbusów 61 obsługuje pasażerów, a 33 wymaga niewielkich napraw.
 
Władze miasta chciałyby wprowadzić podwyżkę biletów już 1 grudnia 2019 roku ale zapowiedziano jeszcze debatę nad przygotowywanymi przepisami. Jeśli chodzi o podwyżkę to kwestią otwartą pozostaje jednak nie czy, tylko kiedy ostatecznie zostanie ona wprowadzona.

 


 
Polecamy również: