Gigantyczne pole lawendy koło Lwowa. Cennik nowej atrakcji

Od kilku lat prawdziwym hitem w Polsce stają się pola lawendy. Trend znany jest jednak nie tylko nad Wisłą ale również i poza naszym krajem. W okolicach Lwowa również powstają tego typu atrakcje. Około 30 minut jazdy od centrum Lwowa powstało właśnie unikatowe pole lawendy i nie tylko lawendy. Oto jak wyglądają Bajkowe Pola koło Lwowa.

 
Wiele pól lawendy w Polsce oferuje głównie jedną atrakcję – samą lawendę. Pod Lwowem jest nieco inaczej. Na 3 hektarach posadzono lawendę, a także róże, hibiskus, hortensje, tawuły oraz krzewuszka weigela. Przedstawiciele pola zapewniają, że jest to jedno z największych pól lawendy na zachodzie kraju i największe na Ukrainie pole hortensji.
 

 
Poza polem obsadzonym 26 tysiącami krzewów kwiatowych do dyspozycji odwiedzających oddano plac zabaw dla dzieci, kawiarnie, grill, centrum ogrodnicze ze sklepem z pamiątkami. Przypominamy jednak, że sadzonek roślin oraz nasion nie wolno przywozić do Unii Europejskiej.
 
W pobliżu działa niewielki hotelik z 2 pokojami, jest staw z łabędziami, parking dla rowerów oraz miejsce dostępne ddla dorosłych to kosz 50 UAHo wynajęcia na imprezy plenerowe.

 


Cennik pola lawendy koło Lwowa


 
Biorąc pod uwagę liczbę atrakcji to pole koło Lwowa jest zdecydowanie tańsze od tego typu atrakcji w Polsce na przykład od pola lawendy koło Krakowa. Wstęp na Bajkowe Pola jest darmowy dla dzieci do 1 metra wzrostu. Bilet dla dzieci powyżej 1 metra wzrostu to koszt 30 UAH, a dla dorosłych to kosz 50 UAH (w przeliczeniu około 7 zł).
 
W ofercie pola jest również możliwość zorganizowania sesji zdjęciowych. Koszt sesji zdjęciowych waha się w zależności od czasu jej trwania i liczby fotografowanych osób. 1 godzina dla 1 osoby to 400 UAH za 1h i 700 UAH za 2h, sesja dla 2-3 osób to koszt odpowiednio 500 i 900 UAH. Sesje zdjęciowe możliwe od 5 do 10:00 rano i od 19 do 22:00 wieczorem.
 

 
Jeśli chodzi o dojazd to najłatwiej po prostu wpisze w nawigację adres pola czyli Казкові Поля, вулиця Галицька, 169, Стрілки, Львівська область. Jeśli wybieracie się zobaczyć pole lawendy Bajkowe Pola koło Lwowa to przy okazji warto zobaczyć także udostępniony niedawno do zwiedzania Zamku w Świrzu, a także położone w okolicy galerię współczesnych rzeźb Park 3020.
 
Otwarcie pola lawendy koło Lwowa zaplanowane jest na 19 czerwca 2021.

 
Warto przeczytać również: