Dni wolne i święta na Ukrainie w 2020 roku

Dni wolne i święta na Ukrainie w 2020 roku

Wyjazd na Ukrainę warto dobrze zaplanować. Jadąc do Lwowa warto sprawdzić kiedy przypadają święta i dni wolne na Ukrainie w 2020 roku. Dni w których na Ukrainie świętują lepiej omijać z najróżniejszych powodów – od tłumów turystów i wysokich cen aż po utrudnienia w poruszaniu się po miastach. Oto daty świąt na Ukrainie w 2020 roku.

 


Oto daty dni w których są święta państwowe na Ukrainie. W wielu przypadkach święto na Ukrainie oznacza mniejsze lub większe utrudnienia. Może zdarzyć się, że przejeżdżając przez małą wieś natraficie na festyn i ulice zamknięte z powodu lokalnych obchodów. Do Lwowa nie warto jechać w żaden przedłużony weekend ukraiński oraz na Sylwestra i weekend majowy. Oto lista świąt:
Aktualizacja: jeśli szukacie kalendarza świąt 2021 na Ukrainie to jest tutaj.
 

1 stycznia – środa – Nowy Rok;
7 stycznia – wtorek – prawosławne Boże Narodzenie;
8 marca – niedziela – Międzynarodowy Dzień Kobiet;
19 kwietnia – niedziela – Wielkanoc;
1 maja – piątek – Święto Pracy;
9 maja – sobota – to zdecydowanie najciekawszy dzień… Świętowany od 2016 roku Dzień Zwycięstwa nad Nazizmem w II Wojnie Światowej;
7 czerwca – niedziela – Zesłanie Ducha Świętego;
28 czerwca – niedziela – Dzień Konstytucji;
24 sierpnia – poniedziałek – Dzień Niepodległości;
14 października – środa – Dzień Obrońcy;
25 grudnia – piątek – Boże Narodzenie.

 
Uwaga: W niektórych przypadkach gdy święto wypada w sobotę lub niedzielę dzień wolny przenosi się na najbliższy dzień roboczy. Z powyższej listy ukraińskich świąt łatwo wywnioskować, że wzmożonego ruchu turystycznego we Lwowie czy Odessie w 2020 roku można spodziewać się przede wszystkim w dniach od 1 do 10 maja, w weekend od 21 do 24 sierpnia oraz od 25 do 27 grudnia w Boże Narodzenie. W te dni wyjazd na Ukrainę to zdecydowanie zły pomysł. Wszystkim jadącym do Lwowa przypominamy też istnieniu o lokalnej prohibicji i wyjaśniamy kiedy obowiązuje.
 
Już wcześniej przygotowaliśmy poradnik dla jadących na Ukrainę samochodem w 2020 roku oraz zestawienie najważniejszych dokumentów potrzebnych do wyjazdu do Lwowa.

 


 
Polecamy również: