Autobusowy bilet komunikacji miejskiej we Lwowie też podrożeje?

Kilka dni temu informowaliśmy o planowanej podwyżce cen biletów w elektrycznej komunikacji miejskiej we Lwowie tak, by zrównała się z kosztem biletu autobusowego. Nie trzeba było czekać długo by ze Lwowa spłynęły kolejne informacje o podwyżkach. Bilet autobusowy też będzie droższy, chociaż wciąż cena jednego przejazdu będzie ponad 3,5 raza niższa, niż jednoprzejazdowy bilet w Krakowie. Ile będzie kosztować autobus we Lwowie?
 
Zastępca dyrektora Departamentu Mieszkalnictwa i Infrastruktury lwowskiej Rady Miejskiej zapowiedział rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie podniesienia cen biletów w komunikacji autobusowej w mieście. Znając życie pytaniem nie jest czy bilety zdrożeją, ale raczej kiedy zdrożeją.
 
Według źródeł ratusza ekonomicznie uzasadnioną kwotą za jednorazowy bilet jest nieco ponad 10 UAH (1,58 zł). Bilet obecnie kosztuje 7 UAH czyli 1,10 zł. Miasto dopłaca do biletów. Ratusz uspokaja, że podwyżka może dotyczyć tylko komunalnych środków transportu, a nie tzw. marszrutek, ale znając życie przy takim obrocie sprawy właściciele archaicznych marszrutek szybko upomną się o swoje.
 
Kolejnym z powodów planowanej podwyżki ma być również modernizacja taboru komunikacji autobusowej. W planach zakup 100 nowych pojazdów. Już wcześniej informowano o planowanej podwyżce cen biletów w komunikacji elektrycznej, którą w mieście zarządza odrębna spółka. Bilet tramwajowy i trolejbusowy podrożeje prawdopodobnie z początkiem grudnia, autobusowy odpowiednio później. Dla turystów 1 UAH w tą czy w tamtą to i tak żadna różnica, a każdego kto przyjeżdża do Lwowa zachęcamy jednak do jazdy Uberem lub Boltem.
 
Dla przypomnienia warto dodać, że jednorazowy bilet MPK w Krakowie to koszt 4,60 zł, w Warszawie 4,40 zł, a we Wrocławiu 3,40 zł.
 


 
Polecamy również: