Nowa lwowska fontanna ofiarą ataku! We Lwowie też się nie podoba?

Nowa lwowska fontanna ofiarą ataku! We Lwowie też się nie podoba?

Od kilkudziesięciu dni we Lwowie podziwiać można nową fontannę na dawnych Wałach Hetmańskich. Z komentarzy na naszym fanpage wynikało, że fontanna nie przypadła do gustu i większości podobała się bardziej stara kamienna misa. Wygląda na to, że nad Pełtwią myślą podobnie. Lokalne media informują, że nową fontannę próbowano zdemolować.

 

Fot. na lic. CC BY-NC-ND 3.0 © 2020; Poмaн Бaлуk; city-adm.lviv.ua

 

Według doniesień lokalnych mediów i służby prasowej lwowskiego ratusza nieznani sprawcy próbowali zniszczyć nową fontannę. Ratusz informuje, że nową instalację próbowano zanieczyścić olejem.

 

Rozlanie oleju postrzegamy jako próbę zniszczenia fontanny. Olej przedostał się do środka ale specjalnie zainstalowane filtry go wyłapały i nie uszkodził sprzętu znajdującego się w pomieszczeniach technicznych pod ziemią – czytamy na stronie lwowskiego ratusza

 

Działająca od 22 października fontanna to wpuszczona w posadzkę placu instalacja pozwalająca na podświetlanie i regulację strumieni wody, a nawet synchronizowanie jej z muzyką rozbrzmiewającym w gmachu dzisiejszej opery.
 
Władze miejskie zapowiadają wzmocnienie ochrony placu przed d. Teatrem Wielkim wokół fontanny. Tu zobaczycie wideo pokazujące nową fontannę w działaniu.

 
Polecamy również: