Lwów zatopiony! 28% miesięcznych opadów w godzinę

Efekty ulewy we Lwowie :)

Opublikowany przez Kawiarniany.pl – Kawiarnie Krakowa Piątek, 17 sierpnia 2018

Czegoś takiego nie spodziewali się ani mieszkańcy, ani turyści przebywający we Lwowie. W piątek 17 sierpnia nad miastem miało miejsce oberwanie chmury. W ciągu godziny na Lwów spadło 21,3 mm opadów czyli aż 28% sierpniowej średniej. Zalane zostały ulice, samochody, autobusy i tramwaje. Zobaczcie jak wyglądał Lwów zaraz po nawałnicy.

 


 

Z zalanych miejskich minibusów ewakuowano 77 osób, które ratownicy dosłownie wynieśli z zalanych pojazdów. Miejska sieć kanalizacyjna (miejscami pamiętająca czasy sprzed II wojny światowej) błyskawicznie straciła wydolność. Na najbardziej zalanych ulicach poziom wody osiągał nawet około metra. Do późnych godzin wieczornych w mieście nie funkcjonowała komunikacja tramwajowa.

 


 
Rada miejska przygotowała specjalne centrum kryzysowe, które ma zająć się usuwaniem skutków nawałnicy. Jeśli są Państwo we Lwowie i mają Państwo zdjęcia przedstawiające skutki nawałnicy to prosimy o podzielenie się nimi w komentarzach na naszym Facebooku. Z początkiem XX wieku we Lwowie również występowały tragiczne w skutkach podtopienia.

 


 

Ulewa nie jest jedyną pechową wiadomością dla mieszkańców Lwowa. W nocy na drodze krajowej nr 28 w okolicy Leszczawy Dolnej doszło do wypadku z udziałem jadącego ze Lwowa autobusu na ukraińskich rejestracjach. Pojazd spadł z 30 metrowej skarpy. Zginęły 3 osoby, a 18 zostało rannych.

Polecamy również: