Tak wygląda NOWA fontanna przed operą we Lwowie. Zobacz wideo!

Przechadzka dawnymi Wałami Hetmańskimi we Lwowie już nigdy nie będzie taka sama. Po bardzo długim remoncie przed popularną operą lwowską pojawiła się całkiem nowa fontanna. Jak teraz wygląda jeden z najbardziej charakterystycznych punktów we Lwowie? Oto nowa fontanna przed operą we Lwowie. Zobacz wideo!

 

Fot. na lic. CC BY-NC-ND 3.0 © 2020; Poмaн Бaлуk; city-adm.lviv.ua

 

Pozowanie przy misie fontanny działającej przed budynkiem dawnego Teatru Wielkiego we Lwowie było jednym z ulubionych zajęć aspirujących instagramerek i przyjeżdżających do miasta turystów. W 2019 roku rozpoczął się demontaż słynnej fontanny, którą pewnie każdy ma na swoich zdjęciach ze Lwowa.
 
Po trwającej dość długo przebudowie nowa fontanna została oddana do użytku. Projekt od początku budził spore kontrowersje. Zamiast znacznych rozmiarów basenu fontanny teraz fontanna wpuszczona jest w chodnik przed jednym z największych symboli Lwowa. Nowy plac przed budynkiem ma być swoistego rodzaju prezentem dla “opery” czyli gmachu będącego opus magnum urodzonego w Wielkopolsce architekta Zygmunta Gorgolewskiego.
 
Pierwszy spektakl w Teatrze Wielkim we Lwowie wystawiono 4 października 1900 roku. Po 120 latach pojawiła się przed nim nowa fontanna. Przebudowa fontanny została sfinansowana przez fundację Sokar-Błaho założonej przez dobrze znany koncern naftowy SOCAR, zarządzający m.in. jedną z sieci stacji benzynowych na Ukrainie.
 
Jeśli tęsknicie za Lwowem do którego obecnie nie da się pojechać bez świeżych wyników testów na sami wiecie co lub bez kwarantanny to polecamy zobaczyć ten pokaz.

 

 

Nowa fontanna pozwala na organizowanie widowiskowych pokazów w czasie których odtwarzana jest muzyka w rytm której podskakują regulowane strumienie wody. Sama instalacja podświetlana jest na najróżniejsze kolory co oczywiście stanowić będzie dodatkową atrakcję turystyczną. Gdy w budynku odgrywane są spektakle oświetlenie LED ma migać w rytm muzyki brzmiącej w gmachu.
 
Trakt spacerowy na dawnych Wałach Hetmańskich (dziś Prospekt Swobody) również zostanie odmieniony – pojawi się nowe oświetlenie oraz nowy kamień na chodniku. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom to przebudowa kosztowała zawrotne 1,5 mln dolarów. Jak Wam się podoba?

 
Polecamy również: