Lodziarnia Donizetti – ceny, smaki i godziny otwarcia

Od kilku lat w Krakowie panuje moda na lody. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe lokale serwujące różnego typu lody. Nie brakuje też lodów serwowanych na włoski sposób. Jednym z miejsc w którym można zjeść lody włoskie czyli słynne gelato jest lodziarnia Donizetti przy ul. św. Marka. Jakie oferuje smaki? Jakie są ceny i godziny otwarcia w Donizetti?

 


Lodziarnia Donizetti – lokalizacja

Obok Katane lodziarnia Donizetti to jeden z lokali w których spróbować można lodów z włoskim rodowodem. Lokal otwarł podobno właściciel pochodzący z Bergamo więc zanim wybierzecie się na lody zapraszamy do zapoznania się z listą co warto zobaczyć w Bergamo. Lodziarnia Donizetti znajduje się przy ul. św. Marka więc nie da się tu podjechać samochodem bez specjalnej wjazdówki do strefy. To niestety wada w porównaniu chociażby do wielu placówek Good Lood, Lodowej Huty czy Braci Hodurek gdzie można zaparkować pod drzwiami.
 
Jeśli się tu wybieramy to trzeba urządzić sobie dość długi spacer, a w tygodniu opłacić jeszcze horrendalnie drogi parking, więc najlepiej przyjeżdżać w niedzielę póki jeszcze można parkować za darmo. Lodziarnia to niewielki lokalik poza lodami serwujący również kawę czy gofry i włoskie napoje, co jest dość rzadko spotykane przy tego typu lokalach w Krakowie. Do lodów serwowane są też dodatki w postaci sosów, kremów czy śmietany.

 


Lodziarnia Donizetti – smaki lodów, ceny i menu

W menu znalazło się wiele różnych smaków lodów. Smaki które można tu kupić to m.in. śmietanka, czekolada, orzech włoski czy orzech laskowy i lody w stylu deseru Monte i różne sorbety jak chociażby jabłko, czarna porzeczka czy rabarbar ale tak jak chociażby w Good Lood tak i tutaj pojawiają się smaki lodów wprowadzane tylko na pewien czas. Tak jak chociażby lody z czarnego bzu czy sorbet grejpfrutowy. Nie sposób więc spisać smaki bo mogą się zmienić.

 


 

Jeśli chodzi o ceny to są to niestety jedne z droższych lodów w Krakowie. Podstawowa cena to 4,50 zł. Panuje tu też niezbyt ładna dopłata za smaki “premium” na szczęście tylko 50 groszy więc jeszcze do przeżycia.

 


Lodziarnia Donizetti – podsumowanie

W ciepłe wolne dni po lody Donizetti ustawiają się kolejki chociaż mniejsze niż do lodów ze Starowiślnej. Uważamy że w warunkach gospodarki wolnorynkowej nie ma na świecie produktu dla którego warto tracić cenne minuty swojego życia na stanie w kolejce, tak rozumiemy osoby stojące w kolejce po lody Donizetti.
 
Próbowaliśmy dwóch smaków lodów i trzeba przyznać, że są to jedne z najlepszych lodów w Krakowie. Warto też podkreślić, że lody mają tu wyblakłe kolory i jak to zwykle bywa w przypadku gelato topią się dość szybko. Jedyną wadą Donizetti jest standardowy rożek w którym podawane są lody. Najlepsze rożki bez żadnych dopłat serwują w naszej opinii lodziarnie Lodowa Huta i Bracia Horudek. Lodziarnia Donizetti przy ul. św. Marka czynna jest od 11 do 21:00. Na szczęście można płacić kartą. To zdecydowanie jedno z miejsc które polecamy w Krakowie na lody.

 
Polecamy również: