Ile Kraków ma dzielnic? Dzielnice Krakowa nazwy

Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce wraz z aglomeracją stanowiący dom dla wielu ludzi. Każde miasto jest podzielone na dzielnice. Nie inaczej jest w Krakowie. Sprawdźmy na ile dzielnic dzieli się drugie miasto w Polsce. Ile dzielnic jest w Krakowie? Ile dzielnic ma Kraków? Sprawdźmy to. Oto lista dzielnic.

 
W 1991 roku przygotowano nowy podział administracyjny Krakowa, który podzielił miasto na 18 dzielnic. Ile dzielnic jest w Krakowie? Kraków, od 27 marca 1991 roku, ma 18 dzielnic. Dzielnice składają się z rzymskiej liczby i nazwy. Jak się nazywają?

 
Oto nazwy dzielnic w Krakowie:

 
I Stare Miasto
II Grzegórzki
III Prądnik Czerwony
IV Prądnik Biały
V Krowodrza
VI Bronowice
VII Zwierzyniec
VIII Dębniki
IX Łagiewniki-Borek Fałęcki
X Swoszowice
XI Podgórze Duchackie
XII Bieżanów-Prokocim
XIII Podgórze
XIV Czyżyny
XV Mistrzejowice
XVI Bieńczyce
XVII Wzgórza Krzesławickie
XVIII Nowa Huta

 
Jeśli szukacie hasła do krzyżówki z dzielnicą Krakowa to pewnie będzie chodziło o Stare Miasto ale jeśli nie to nazwę do krzyżówki znajdziecie na powyższej liście. Warto też sprawdzić która dzielnica jest największa w Krakowie.

 
Największa dzielnica w Krakowie pod względem powierzchni to XVIII Nowa Huta ale nie jest to największa dzielnica jeśli chodzi o liczbę mieszkańców. Najludniejsza dzielnica pod względem mieszkańców to dzielnica Prądnik Biały w której mieszka ponad 70 tysięcy osób.

 
Najmniejsza dzielnica w Krakowie to Bieńczyce jeśli chodzi o powierzchnię. Jeśli chodzi o ludność to najmniejszą dzielnicą w Krakowie jest dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki.

 
Polecamy również: