Czy w Austrii jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wielu podróżnych wybierających się na zwiedzanie Wiednia jesienią oraz wczesną wiosną zastanawia się czy w Austrii jest zmiana czasu. Od wielu lat próbuje się wycofać i odejść od zmieniania czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Czy w Austrii wciąż jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana czasu w Austrii?

 

Kraje Unii Europejskiej, do których niewątpliwie należy również i Austria, szykują się do odejścia od staromodnego zwyczaju zmiany czasu na jesień i na początku wiosny. Czy w Austrii jest zmiana czasu? Wciąż jeszcze tak. Jeśli chodzi o rok 2020 i początek 2021 roku to w Austrii obowiązuje zmiana czasu.
 
Kiedy dokładnie jest zmiana czasu w Austrii? Jeśli chodzi o datę zmiany czasu w Wiedniu i w całej Austrii to zawsze jest to ostatnia niedziele października oraz ostatnia niedziele marca. Jakie to dokładnie daty?
 
Dniem przejścia na czas zimowy w 2020 roku w Austrii jest noc z 24 na 25 października 2020 roku. Kolejnym dniem zmiany czasu w Austrii będzie ostatnia niedziele marca 2021, a dokładnie noc z 27 na 28 marca 2021. Czy później Austria odejdzie od zwyczaju zmiany czasu? Wiele wskazuje na to, że tak ale o zmianie czasu 2022 dowiemy się dopiero w niedalekiej przyszłości.

 
Polecamy również: