Cena paliwa w Chorwacji 2023. Ile kosztuje benzyna?

Wyjazd własnym samochodem do Chorwacji to jeden z bardziej popularnych sposobów dojazdu na wakacje w pięknym kraju nad Adriatykiem. Jeśli jedziemy autem do Chorwacji to prędzej czy później trzeba będzie zatankować samochód. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje paliwo w Chorwacji w 2023 roku. Jaka jest cena benzyny? Ile kosztuje diesel, a ile gaz LPG? Oto ceny na stacjach w Chorwacji w 2023 roku.

 
Koszt benzyny, diesla czy gazu LPG na stacji benzynowej zależy od wielu czynników i dynamicznie zmienia się w ciągu roku. Oznacza to, że w 2023 roku ceny paliw w Chorwacji mogą być inne niż w kolejnych miesiącach.
 
Patrząc na ceny paliw w Chorwacji da się jednak uplastycznić pewien trend na przykład porównując cenę benzyny do ceny w Polsce. Jakie są ceny benzyny w wakacje 2022 roku w Chorwacji?
 
W 2023 roku w połowie wiosny cena paliwa w Chorwacji to średnio 1,43 EUR za litr benzyny 95 (w przeliczeniu około 6,63 zł). W tym samym czasie litr paliwa w Polsce to koszt w granicach 6,75-6,80 zł za litr. Za benzynę premium 100 oktanów w Chorwacji trzeba zapłacić w granicach 1.75 EUR. Takie paliwo dość ciężko znaleźć na stacjach w naszym kraju.

 
Za litr diesla trzeba zapłacić w okolicach 1,68 EUR (w przeliczeniu około 7,79 zł), a w tym samym czasie cena diesla w Polsce to w granicach 6,80-6,90 zł.
 
Jaka jest cena gazu w Chorwacji? Ile kosztuje LPG w Chorwacji? Cena autogazu w Chorwacji to w granicach 0,90 EUR czyli w przeliczeniu jakieś 4,17 zł. W tym samym okresie w Polsce cena gazu to około 3 złotych za litr.
 

Tutaj możecie dowiedzieć się jakie są ceny w Chorwacji w sklepach i restauracjach.

Podsumowanie: Ile kosztuje benzyna w Chorwacji? Cena paliwa w 2023 roku w Chorwacji jest nieznacznie niższa niż w Polsce jeśli chodzi o benzynę, a pozostałe paliwa są nieznacznie droższe niż ceny na stacjach w Polsce.

 
Warto przeczytać również: