Komunikacja miejska we Lwowie z nowością. Wchodzą automaty biletowe!

Komunikacja miejska we Lwowie doczekała się dziś przełomowego wydarzenia. Na lwowskie szyny wyjechał pierwszy tramwaj wyposażony w automat biletowy! Co jeszcze może zmienić się w elektrycznej komunikacji lwowskiej?

 
Lwowski transport publiczny bardzo powoli ale sukcesywnie zmienia się na lepsze. Położenie pojazdów można śledzić na żywo na specjalnie przygotowanych stronach internetowych, komunalne środki transportu od dłuższego czasu wyposażone są w darmowe WiFi dla pasażerów. Pod koniec października 2019 roku lwowska komunikacja miejska zrobiła kolejny krok do przodu. Nie mowa o remoncie torowisk czy łataniu dziur ale o instalacji pierwszego automatu biletowego w lwowskim tramwaju.
 
Biało-czerwony automat biletowy zainstalowano w składzie obsługującym linię numer 3. Od razu zrobiono krok do przodu i wypróbowano automat obsługujący zakupy przy użyciu bilonu oraz kart płatniczych. Program jest programem pilotażowym. Decyzja o tym czy pozostałe nowe składy komunikacji tramwajowej zostaną wyposażone w automaty biletowe zostanie podjęta po miesiącu testów.
 

Oczywiście mimo jakichkolwiek zmian zawsze powtarzamy, że przejazd komunikacją miejską we Lwowie to całkowita ostateczność. We Lwowie warto jeździć Uberem, Boltem czy nawet taksówką którejś z polecanych korporacji. Indywidualne przewozy są tak tanie, że zabawa w jazdę wolnymi, starymi i brudnymi środkami komunikacji miejskiej jest stratą czasu. Zwykle za przejazd Uberem czy Boltem we Lwowie płaci się w granicach 50-100 UAH, rzadko i tylko przy wysokich przelicznikach i długich kursach powyżej 120 UAH. Za takie pieniądze naprawdę szkoda tracić czasu.
 


 
Polecamy również: