Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową. Cena i godziny otwarcia

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową. Cena i godziny otwarcia

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową w Krakowie to jeden z najpopularniejszych streetfoodów w mieście Kiełbaska popijana oranżadą bywa obowiązkowym punktem podczas nocnego powrotu z klubów czy wieczornych spacerów. Jaka jest cena kiełbasek? Kiedy są czynne kiełbaski pod halą? Jak smakują kiełbaski z rożna ustawianego przez autem kojarzącym się z ZOMO? Sprawdziliśmy to.

 

Historia kiełbasek z niebieskiej Nysy rozpoczęła się w 1991 roku. Sprzedażą jedzenia zajmują się byli kierowcy taksówek. Panowie rozstawiają się codziennie oprócz niedziel i świąt. Jakie są godziny otwarcia i kiedy jest czynne? Pieczenie kiełbasek pod Halą Targową startuje o 20.00, a kończy późno w nocy około 3.00. Nieczynne jest w niedziele i święta lub przed świętami. Z rozczarowaniem zobaczyliśmy, że Nyski nie było na przykład w piątek przed Wielkanocą w 2021 roku.

 


Menu Niebieskiej Nyski

Kultowe miejsce rozreklamowanie dodatkowo przez film Anioł w Krakowie, w przeciwieństwie do Max Grill w Nowej Hucie, nie ma szerokiego menu. Są tu tylko kiełbaski pieczone nad płonącymi belkami drewna i oranżady kojarzące się z czasami PRL-u. Cena kiełbasy wraz ze świeżą bułką to po ostatnich podwyżkach 10 złotych. Kiełbasa serwowana jest na papierowej tacce z plastikowymi sztućcami. Każdy może zdecydować czy chce ketchup, czy musztardę albo czy ewentualnie nie chce żadnych dodatków. Bez dodatków cena jest niższa.
 
Posiłek można spożyć na rozstawianych drewnianych stolikach lub nieco dalej – na pustych straganach pod Halą Targową. Tych samych na których niedzielą odbywa się słynny krakowski pchli targ.
 
Do kiełbasy na miejscu można kupić tradycyjną oranżadę z niewielkich wytwórni. Oczywiście nie jest to napój najwyższej jakości ale niektórym może kojarzyć się ze słusznie minionymi czasami komuny, co jest dodatkową atrakcją samej Nyski. Cena oranżady to 2 zł.

 


Jaka jest kiełbasa pod Halą Targową?

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową[

 
Trzeba przyznać, że kiełbaski z niebieskiej Nyski są jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, kiełbaskami w Krakowie. Biją na głowę to co oferują sprzedawcy z grilla na Placu Nowym czy na straganach ustawianych czasem na Rynku Głównym. Jedzenie jest tanie i dobre. Stąd uznanie klientów.

 

Kiełbaski wygrały plebiscyt “Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!”, który wyłonił najbardziej krakowski przysmak. Panowie spod Hali Targowej zostawili w tyle lody ze Starowiślnej, przez wielu uważane za najlepsze lody w Krakowie. Na oficjalnej stronie “Kiełbaski z Niebieskiej Nyski” w serwisie Facebook zgromadzono ponad 11 tysięcy like’ów. Ludzie ciągną tu z klubów na Kazimierzu czy Rynku Głównym, a niektórzy tak jak ja przejeżdżają pół miasta tylko po to, zjeść kiełbasę.

 

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową
Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową

Niebieska Nyska pod Halą Targową to już jeden z symboli miasta. Nie za bardzo jest o czym więcej pisać. Każdy powinien spróbować sam. To obowiązkowy punkt weekendowego wyjazdu do Krakowa. Naprawdę warto tu wpaść i spróbować zdecydowanie bardziej niż zapiekanek z Kazimierza. Najmniejsze kolejki ustawiają się oczywiście w normalne dni tygodnia, większe w weekend.

 
Polecamy również: