Ti Amo Ti – pizzeria w Krakowie. Ceny i menu przy Karmelickiej

Popularność prawdziwej włoskiej pizzy nie może równać się z popularnością lodziarni, burgerowni czy foodtrucków ale włoskich restauracji serwujących pizzę jest od groma. Jednym z bardziej popularnych lokali w Krakowie jest Ti Amo Ti przy ul. Karmelickiej. Czy warto tu wpaść na pizzę? Jakie są ceny i menu w Ti Amo Ti w Krakowie?

 


Ti Amo Ti – wystrój i klimat

Ti AMo Ti przy Karmelickiej to nieco ukryty przed okiem przechodniów lokal znajdujący się w podworcu kamienicy. Knajpka nie jest zbyt dobrze rozreklamowana. Od Karmelickiej widać szyld lokalu i słychać włoską muzykę ale samej restauracji nie widać więc ppewnie niewiele osób wpada tu z przypadku. Ti Amo Ti dysponuje niezbyt ładnym ogródkiem oraz ładniejszymi już wnętrzami. Jak w wielu miejscach tak i tu gwoździem programu jest stanowisko do przygotowania pizzy i piec.
 

 
Nie przepadamy za serwującymi pizzę miejscówkami, które udają wyszukane restauracje. Pizzerie w Neapolu i w całych Włoszech to proste lokale nastawione na szybką konsumpcję pizzy. Sama pizza to historycznie jedzenie proste i przygotowane raczej dla biedoty. Z tego też powodu nie podobał nam się wystrój bardzo popularnej restauracji Nolio.
 
W Ti Amo Ti jest zupełnie inaczej. Panujący tu klimat bardzo przypomina lokaliki we Włoszech. Gdy wpadliśmy na pizzę przy sąsiednich stolikach siedzieli sami tylko przybysze z Italii. Klimatu dopełnia włoska muzyka.

 


Ti Amo Ti – menu i ceny


Ti Amo Ti nie jest li tylko pizzerią, ale patrząc po tym co serwowano przy stolikach obok to, podobnie jak w Nolio, większość klientów przychodzi tu na pizzę. Menu lokalu nie jest zbytnio skomplikowane. W karcie dań dwa rodzaje zup, 22 rodzajów pizzy od 23 zł za margherite po 43 zł za pizzę Ti Amo Ti z pesto, Grana Padaono, mozzarellą di bufala, krewetkami, pesto z bazylii. W menu też calzone i focaccia. Są makarony od 23 zł za spaghetti z pomidorami i bazylią po 39 zł za tagliatelle alla siciliana z pesto pistacjowym i krewetkami. Desery po około 20 zł.

 

Dania główne od 29 zł za filety z kurczaka z salsą i frytkami po 59 zł za pizzowy koszyk z kalmarami i krewetkami lub antrykot wołowy z pieczonymi ziemniakami. Sałatki od 23 do 29 zł. Ti Amo Ti cenowym poziomem nie odbiega od wielu innych lokali chociaż margherita za 23 zł nie należy już do najtańszych w mieście. W menu dodatkowo trochę włoskich napojów czy to alkoholowych czy nie, ale nie jest to zaskoczeniem we włoskiej restauracji.

 


Ti Amo Ti – podsumowanie


 
W karcie dań przy wielu składnikach nie pojawiają się dopisy informujące o certyfikatach DOP (Denominazione d’Origine Protetta), które pojawiają się na przykład w La Zagara Specialita Italiane czy we wspominanym już wcześniej Nolio. Zamówiliśmy dwie różne pizze. Pojawiły się na stole dosłownie po kilku minutach, to plus. Nie były pokrojone, to też duży plus. W przeciwieństwie do Che Bonta z Kazimierza, tutaj na stół trafiło wystarczającą dużo oliwy i oferowana jest oliwa różnego typu. Kolejny plus.
 
Przeglądając opinie w usłudze Google nie stawialiśmy wysokich wymagań przed Ti Amo Ti dlatego też zaskoczenia nie było. Jeśli chodzi o pizzę to była ona poprawna. Nie była to najlepsza pizza w Krakowie ale zdecydowanie nie należała do najgorszych. Jeśli nie lubicie tego, że 100% klasycznej pizzy neapolitańskiej tworzy się kałuża w środku pizzy to Ti Amo Ti będzie Wam pasować, jeśli jesteście oddanymi fanami pizzy prosto z Neapolu i z Włoch to możecie poszukać innego miejsca, chociaż jest to pizza zdecydowanie bardziej włoska, niż nie. Tu zobaczyć możecie jakie pizze serwowano nam we Włoszech m.in. w słynnych lokalach Gino e Toto Sorbillo i L’Antica Pizzeria da Michele.
 
Włoska atmosfera i miła obsługa to największe zalety Ti Amo Ti. Lokal znajduje się w niepozornym miejscu przy czole ulicy Karmelickiej w podworcu. Restauracja czynna jest od 12 do 22:00 od środy do niedzieli. W poniedziałek od 13 do 22, we wtorek od 12 do 21:30. Można płacić kartą.

 
Polecamy również: