Pizzeria Che Bonta – ceny, menu i godziny otwarcia

Wiele jest włoskich restauracji w Krakowie, wiele jest też włoskich sklepów ale to miejsce na kulinarno-sklepowej mapie Krakowa jest miejscem wyjątkowym. Włoskie delikatesy Che Bonta Salumeria Italiana na Brzozowej w Krakowie to sklepik w którym poza zakupem włoskich produktów można zjeść prawdziwą włoską pizzę z włoskich składników. Ile kosztuje pizza w Che Bonta? Co można kupić? Jakie są ceny, menu i godziny otwarcia?

 


Che Bonta – lokalizacja

Che Bonta to niewielki lokalik mieszczący się przy ulicy Brzozowej nieopodal popularnej restauracji Karakter. Jeśli szukacie miejsca w którym można spokojnie rozsiąść się nad pizzą i być obsłużonym w klasyczny restauracyjny sposób to che Bonta nie jest dla Was. Mały lokal podzielony jest na dwie części – pierwsza to sklep z ladą chłodniczą kryjącą włoskie sery i wędliny, a drugie pomieszczenie to niewielka pizzeria.
 
Che Bonta nie jest miejscem dobrym na randkę czy dłuższą posiadówę. To knajpka w stylu zjedz i idź. Stoliki nie są duże i wygodne, w obecnych czasach nie ma tu też zastawy stołowej, a do pizzy podawane są plastikowe sztućce. Mimo tak niedogodnych warunków uważamy że warto tu wpaść.

 


Che Bonta – ceny i menu


 
Che Bonta to miejsce wyjątkowe ponieważ obok sklepu można kupić tu pizzę z włoskich składników, które można sobie potem kupić. W menu znalazły się takie rodzaje pizzy jak klasyczna margherita za 24 zł, veneto, milano czy picante czy tre salami za 29 zł, za 32 zł m.in. primavera z brie i pomidorkami koktajlowymi lub prosciutto e fungi czy ricotta e spinaci. Za 35 zł treviso, quattro fromaggi. Za 38 zł m.in, quattro stragioni z szynką gotowaną, pieczarkami, karczochami i miksem oliwek. Nieco droższe są pizze italia z pesto genovese, szpinakiem, ricottą i pomidorkami koktajlowymi za 40.
 

 

Najdroższa pozycja to Che Bonta z mozzzarellą, szynką prosciutto parma, serem burrata i suszonymi pomidorami. Ponadto w menu także calzone i pizza biała od 35 zł za carbonare do 39 za sveva, fior di carciofo i l’incazzata.

 
Może i nie jest to najtańsza włoska pizza w Krakowie i okolicy i na świecie. Za nieco ponad 20 zł w przeliczeniu z euro jedliśmy oryginalną neapolitańską pizzę w Neapolu, no ale… Trzeba jednak przyznać, że pizza serwowana w Che Bonta jest bardzo duża. Jedna z powodzeniem wystarczy jako posiłek dla dwóch osób, a są miejsce w których pizza jest na tyle nieduża, że wystarcza tylko dla jednej.

 


Che Bonta – podsumowanie


 
W Che Bonta niewiele jest miejsca i jak wspomnieliśmy wyżej nie jest to miejsce na długie posiedzenie ale jeśli szukacie dobrej pizzy na Kazimierzu w Krakowie to jest to miejsce do którego zdecydowanie warto się wybrać. Pizza przygotowywana jest na oczach klientów i trafia do pieca elektrycznego jak to w Krakowie bywa. To dla niektórych wada ale przygotowana pizza wcale nie odbiega jakości miejscom spoza Krakowa w których bez problemu używane są piece opalane drewnem.

 
Jakość składników stoi tu na wysokim poziomie, na pizze nie czeka się zbyt długo. Ciasto jest cienkie, dobre i chrupiące. Nie jest to może pizza, która zasługuje na miano najlepszej pizzy w Krakowie ale w naszym osobistym rankingu znajduje się na podium krakowskich pizzerii. Obsługa naprawdę bardzo przyjazna i miła. Poza plastikowymi sztućcami naprawdę nie ma tu na co narzekać. Dodatkowo składniki które trafiły na naszą pizzę można sobie od razu kupić na wagę.

 

 
Ceny znośne i niższe niż za włoskie wędliny w popularnych w Krakowie delikatesach. Dla wielu osób wadą lokalu jest brak oliwy na stolikach i tu trzeba się z tym zgodzić. Oliwy na naszym stoliku nie było. Miło by było gdyby znalazły się na nich karafki z oliwą. Co jest rzadkością – serwowana tu pizza może zostać przygotowana pół na pół z wybranymi składnikami.

 
Sklepik i pizzeria Che Bonta jest czynny od 11 do 22:00 więc okazji do spróbowania pizzy czy zrobienia zakupów jest sporo i nawet odstraszające nas horrendalnie wysokie ceny parkowania nie są straszne, bowiem jeszcze przez jakiś czas można tu przyjechać po godzinach działania strefy albo w niedziele gdy parkowanie jest chwała Bogu bezpłatne. Wkrótce zostanie też otwarty lokal na Zakopiańskiej. Można płacić kartą!

 
Polecamy również: