Do Lwowa samochodem czy autobusem? Jak lepiej dojechać?

Wiele osób zastanawia się jaki jest najlepszy sposób na dotarcie do Lwowa. Część osób staje przed dylematem co wybrać: samochód czy autobus? Dziś spróbujemy krótko i zwięźle odpowiedzieć na to pytanie. Czy lepszy jest dojazd samochodem czy autobusem do Lwowa?

 

To nie będzie długi tekst. Jeśli zastanawiacie się czy lepszy jest samochód czy autobus to odpowiedź brzmi lepszy jest samolot. Nie ma lepszego sposobu na dojazd do Lwowa i na Ukrainę niż przelot samolotem. Co jeśli jednak nie możemy polecieć bo na przykład mieszkamy daleko od lotniska?
 
Zarówno samochodem jak i autobusem utknąć można w bardzo długiej kolejce na granicy ale jadąc własnym autem do Lwowa możemy zdecydować się na przykład na wybór innego, mniejszego przejścia gdzie nie ma kolejek. To pierwszy argument za tym, że lepiej pojechać autem.
 
Kolejnym jest czas dojazdu. Własnym autem jedziemy zdecydowanie szybciej. Kolejnym dość ważnym argumentem przemawiającym na niekorzyść autobusu jest to w jaki sposób przekracza się granice autobusem. W autobusie będziecie prawdopodobnie jedynymi pasażerami z paszportem UE i jedynymi Polakami. Odprawa na granicy w autobusie pełnym Ukraińców nie będzie najmilsza.
 
Jeśli stoicie przed wyborem: auto czy autobus to wybór jest raczej dość oczywisty. Jedyną zaletą autobusu jest cena. Czasem naprawdę niska. Tu więcej o jeździe samochodem do Lwowa oraz 15 rzeczy które trzeba wiedzieć jadąc autem do Lwowa. Jeśli nie chcecie jeździć własnym autem po Ukrainie to zawsze można dojechać na piesze przejście w Medyce.

 
Polecamy również: