Ile kosztuje hotel w Krakowie? Ile za noc? Ceny hoteli Kraków

Ile kosztuje hotel w Krakowie? Ile za noc? Ceny hoteli Kraków

Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych zarówno w Polsce jak i w tej części Europy. Każdego roku odwiedzają go miliony turystów. Jeśli wybieracie się na wycieczkę do Krakowa to pewnie zastanawiacie się ile kosztuje hotel w Krakowie. Jakie są ceny hoteli w Krakowie? Ile trzeba zapłacić za nocleg w dobrym hotelu, a ile w takim mniej dobrym? Sprawdźmy to!

 
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: “ile kosztuje hotel w Krakowie”. Ceny hoteli w Krakowie uzależnione są od wielu czynników w tym od jakości hotelu, jego położenia czy też nawet od tego czy jedziemy w sezonie wakacyjnym czy poza jego trwaniem. Można mniej więcej oszacować ile kosztują hotele przeglądając cenniki.
 
Popatrzmy ile kosztują hotele zaczynając od tanich hoteli o standardzie 3 gwiazdek, przez 4 gwiazdki, aż po najlepsze i najlepiej położone hotele w Krakowie. Oczywiście hoteli w Krakowie jest zbyt wiele by podać ceny jakie obowiązują w każdym z nich. Przed publikacją tego tekstu przeglądaliśmy ceny hoteli w Krakowie przed końcem sezonu turystycznego. Za hotel trzygwiazdkowy w Krakowie pod koniec wakacji trzeba było zapłacić w granicach od 100-120 złotych za hotele położone w dużej odległości od centrum do około 150-260 zł za hotel trzygwiazdkowy położony w rozsądnej odległości od Rynku w Krakowie.
 
Za hotele czterogwiazdkowe w Krakowie płacimy trochę więcej. Najgorzej położone czterogwiazdkowe hotele przyjmują gości w cenie około 130-170 złotych za noc. Lepiej położony hotel czterogwiazdkowy w Krakowie to cena w granicach od 200 do 400 złotych za noc. Dobre czterogwiazdkowe hotele położone na samym Rynku Głównym lub blisko lotniska to koszt około 500 złotych.
 
Najwięcej czterogwiazdkowyh hoteli oferuje pobyt w granicach 230-250 złotych za noc.
 
hotele w krakowie
 
W Krakowie niewiele jest pięciogwiazdkowych hoteli, ale takie są. Ile trzeba zapłacić za najwyższej klasy wypoczynek w Krakowie?

Najtańszy pięciogwiazdkowy hotel jaki udało nam się wyszukać kosztuje poniżej 400 złotych za noc ale położony jest dość niekorzystnie. Najdroższe hotele pięciogwiazdkowe w Krakowie, które znaleźliśmy oferują pobyt w granicach 900 złotych za podstawowy pokój dla dwóch osób.
 
Warto pamiętać, że szukając cen hoteli w Krakowie można korzystać z wielu różnych porównywarek, a ceny z internetu nie zawsze są cenami ostatecznymi. Czasem taniej jest jeśli samodzielnie zarezerwujemy pokój w wybranym hotelu bowiem hotele mają różne promocje czy pakiety, a czasem jest… wręcz odwrotnie i cena w internecie będzie znacznie niższa. Wszystko zależy od wielu czynników.
 
Jadąc do Krakowa warto też zastanowić się nad wynajmem całego apartamentu w jednej z popularnych usług. W tym artykule opisujemy jak wygląda wynajem na Airbnb.
 
Podsumowując: za tani nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu w Krakowie płaci się w granicach 120-150 złotych. Im lepszy i lepiej położony hotel, tym drożej. Jeśli nie chcemy nadwyrężyć budżetu, a chcemy połączyć dobre ceny z dobrą lokalizacją i godziwym poziomem wypoczynku to warto przygotować się na wydatek od 250 do 350 złotych za noc.

 
Warto przeczytać również: