Czy w Katarze jest Boże Narodzenie? Czy w Katarze jest Wigilia?

Katar stał się ostatnimi czasy jednym z krajów, które wyjątkowo interesują Polaków. Wiele osób chcących poszerzyć swoją wiedzę o Katarze zastanawia się czy w Katarze jest Boże Narodzenie i Wigilia. Czy w Katarze obchodzą Boże Narodzenie? Jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Katarze? Sprawdźmy to!

 
W wielu krajach świata grudniowe święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas i dni ustawowo wolne od pracy. Oczywiście nie w każdym kraju świata jest to wolne. Czy w Katarze obchodzą Boże Narodzenie?
 
Jak wiadomo Katar to kraj arabski w którym dominuje Islam. Islam jest też religią państwową w Katarze. Według danych z 2020 roku 65,5% mieszkańców Kataru to wyznawcy Islamu, 15,4% hinduizmu. Chrześcijanie są dopiero trzecią co do wielkości religię w Katarze i stanowią 14,2% wierzących.
 
Czy w Katarze świętują Boże Narodzenie? Mniejszość chrześcijańska oczywiście świętuje najważniejsze dla swojej religii święta ale warto pamiętać, że Boże Narodzenie nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy w Katarze.
 
Jak wyglądają święta w Katarze? Jadąc do Kataru w okolicach świąt Bożego Narodzenia spotkamy oczywiście świąteczne dekoracje w sklepach, sezonowe produkty czy ozdoby w najróżniejszych miejscach. Restauracje i hotele organizują nawet specjalne bożonarodzeniowe wydarzenia takie jak chociażby specjalne wigilijne kolacje.
 
Katar, mimo że jest krajem islamskim, nie piętnuje ozdób świątecznych ani osób obchodzących Boże Narodzenie. Znajduje się tu nawet kilka kościołów do których można udać się na Boże Narodzenie.
 
Podsumowanie: czy w Katarze jest Boże Narodzenie? Boże Narodzenie nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy ale mniejszość chrześcijańska i turyści oczywiście obchodzą święta.

 
Polecamy również: