Przylasek Ruskiecki – godziny otwarcia, wstęp i cena kąpieliska

Przylasek Ruskiecki – godziny otwarcia, wstęp i cena kąpieliska

Rewitalizacja zbiornika wodnego numer 1 w Przylasku Rusieckim i jego otwarcie było wydarzeniem oczekiwanym przez wielu mieszkańców Krakowa. W ciepłe dni na Przylasek Rusiecki ściągają prawdziwe tłumy. Wiele osób zastanawia się jakie są godziny otwarcia kąpieliska. Kiedy kąpielisko się otwiera, a kiedy zamyka? Kiedy jest czynne i możliwy jest wstęp? Ile kosztuje wstęp? Czy jest cena i bilety za wstęp?

 

Myśląc Przylasek Rusiecki większość mieszkańców miasta ma w głowie nie dawną miejscowość przyłączoną do Krakowa w 1973 roku, a zbudowany tu zespół 14 sztucznych zbiorników wodnych powstałych na terenie dawnej żwirowni. Myśląc Przylasek znaczna część osób skupia się wyłącznie na kąpielisku przygotowanym przy zbiorniku numer 1. Kiedy czynne kąpielisko? Jakie są godziny otwarcia?
 

 
Jeśli chodzi o same akweny to nikt nie wypompowuje wody na noc i nikt ich nie zamyka. Są tu gdzie są przez całą dobę ale jeśli chodzi o kąpielisko to ma ono już swoje godziny otwarcia. Kąpielisko nad brzegiem zbiornika numer 1 czynne jest od 10:00 do 18:00, a sezon trwa tu od 1 lipca 2021 roku do 31 sierpnia 2021 roku.
 
Czy bilet na Przylasek Rusiecki jest płatny? Nie, wstęp na plażę i kąpielisko przy akwenie nr 1 w Przylasku Rusieckim jest darmowe. Nie ma więc biletów, ani żadnego cennika. Warto jednak pamiętać, że parking przy kąpielisku znajduje się płatny parking, a darmowe parkowanie w weekendy bywa utrudnione. Tu piszemy więcej o parkowaniu na Przylasku Rusieckim, a tutaj opisujemy dojazd do Przylasku Rusieckiego komunikacją publiczną.

 
Warto przeczytać również: