Czy w Krakowie można palić w kominku?

Czy w Krakowie można palić w kominku?

Kominek był kiedyś dla Polaków synonimem luksusu i splendoru. Dziś na kominek w domu stać już praktycznie każdego ponieważ ceny tego typu dóbr spadły. Wiele osób zastanawiających się nad przeprowadzką do Krakowa zastanawia się czy w Krakowie można palić w kominku. Czy można? Czy jest zakaz palenia w kominku? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawiacie się czy w Krakowie można palić w kominku to przepisy mówią o tym, że nie można. W 2019 roku na mieszkańców nałożono “uchwałę antysmogową” w myśl której zabroniono palenia w kominku, używania stałego murowanego grilla czy używania pieców i palenisk na węgiel.
 
W Krakowie w myśl przepisów nie wolno więc palić w kominku chociaż oczywiście nie oznacza to, że z miasta jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknęły wszystkie kominki. Wciąż w niektórych miejscach ludzie używają kominków ale muszą liczyć się z możliwością nałożenia mandatu, zwłaszcza jeśli mają życzliwych sąsiadów. Według danych podawanych przez samo miasto w pierwszym roku obowiązywania zakazu aż 42% kontroli odbywało się “w wyniku zgłoszeń” i zanotowano 368 przypadków łamania zakazów, nakładając 92 mandaty na kwotę 23,5 tysiąca złotych czyli uśredniając po około 253 zł.

 
Warto przeczytać również: