Przylasek Ruskiecki – dojazd. Komunikacją i autobusem. Jak dojechać?

Przylasek Ruskiecki – dojazd. Komunikacją i autobusem. Jak dojechać?

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim jest jedną z większych letnich atrakcji dla mieszkańców Krakowa i okolic. Zbiorniki wodne położona na skraju Nowej Huty znajdują się dość daleko od centrum miasta i najróżniejszych atrakcji. Wiele osób zastanawia się więc jak dojechać na Przylasek Rusiecki. Jak dojechać komunikacją miejską? Jak dojechać autobusem na kąpielisko Przylasek Rusiecki? Sprawdźmy to.
 
Przylasek Rusiecki składa się z zespołu 14 zbiorników wodnych. Większość osób interesuje jednak wyłącznie Akwen 1 przy którym znajduje się plaża i kąpielisko. Jak tu dojechać?
 
Dojazd komunikacją miejską z Krakowa na Przylasek Rusiecki nie należy do najłatwiejszych. W okolicę zbiornika numer 1 przy którym znajduje się najbardziej interesująca wszystkich plaża i kąpielisko dojeżdża autobus linii 141. Ale nie tylko.
 

 
Przystanek przy kąpielisku nosi nazwę Przylasek Rusiecki Kąpielisko. Dojeżdża tu 141 jadące z Pleszowa. Na przystanek Pleszów dojechać można z Krakowa liniami tramwajowymi i autobusowymi o numerach 10, 15, 21, 111, 131, 161, 171, 181, 211, 271.
 
Istnieje też linia specjalna łącząca przystanek Kąpielisko Przylasek Rusiecki z przystankiem Czyżyny Dworzec. Dojazd z dalszych części Krakowa wymaga więc wielu przesiadek. Linia ta kursuje jednak wyłącznie w soboty i dni świąteczne w godzinach od około 9:00 do 19:00 z częstotliwością co 20 minut.
 
Najprostszym sposobem dojazdu na kąpielisko Przylasek Rusiecki jest więc dojazd Uberem, Boltem, taksówką lub po prostu własnym samochodem. Z centrum Krakowa samochodem to około 20 kilometrów jazdy Dla przyjeżdżających na Przylasek Rusiecki własnym samochodem zainteresuje pewnie tekst dotyczący parkingów przy Przylasku Rusieckim tutaj.

 
Warto przeczytać również: