Bagry – jak dojechać? Komunikacją MPK tramwajem autobusem lub samochodem

Bagry – jak dojechać? Komunikacją MPK tramwajem autobusem lub samochodem

Plaża nad zalewem Bagry jest jedną z większych atrakcji dla mieszkańców Krakowa i turystów, którzy chcą się opalać lub kąpać w wodzie. Wiele osób nie wie jak dojechać na Bagry. Jak dojechać na plażę Bagry i kąpielisko komunikacją miejską? Jaki przystanek jest przy plaży? Czy da się dojechać autobusem i tramwajem? Sprawdźmy to!

 

Zalew Bagry znajduje się w granicach dzielnicy Podgórze ale wcale nie jest jest blisko centrum miasta. Dojazd tu jest nieco utrudniony z powodu geograficznej przeszkody jaką jest otaczająca zalew z jednej strony linia i stacja kolejowa. Jak tu dojechać?
 
Dojazd bezpośrednio praktycznie na samą plażę możliwy jest komunikacją miejską. Na przystanku Bagry zatrzymują się linie autobusowe numer 127 (Bagry-Podgórze SKA) i 427 (Bagry-Podgórze SKA). Adres przystanku to ulica Kozia. Jeśli nie macie szczęścia i nie mieszkacie przy trasie linii 127 lub 427. W niedaleką okolicę plaży można spróbować dojechać innymi środkami komunikacji publicznej. Tramwajem można przyjechać na przystanek przy ul. Lipskiej na którym zatrzymują się linie tramwajowe i autobusowe o numerach 8, 11, 20, 49, 50, 128, 427 oraz nocny autobus 605.
 

 
Na przystanku Rzebika również położonym w pobliżu plaży nad zalewem Bagry zatrzymują się linie tramwajowe oraz autobusowe o numerach 11, 20, 125, 127, 128, 158, 427 oraz autobus nocny 605.
 
Na Plażę Bagry można łatwo dojechać taksówką oraz własnym samochodem. Jadących własnym samochodem zainteresuje pewnie tekst parkowanie na Bagrach.

 
Warto przeczytać również: