Ile kosztuje zwiedzanie Bramy Floriańskiej? Mury Miejskie w Krakowie cena biletów wstępu

Brama Floriańska jest jednym z najbardziej charakterystycznych i najsłynniejszych budynków w Krakowie. Wiele osób planujących wyjazd do Krakowa zastanawia się czy można zwiedzać Bramę Floriańską, a jeśli tak to ile kosztuje zwiedzanie. Czy są bilety do Bramy Floriańskiej? Jak wygląda ich cennik? Sprawdźmy to!

 

Brama Floriańska to pozostałość po średniowiecznych murach miasta Krakowa. Jak sama nazwa wskazuje jest to brama, a więc można nią przejść. Przejście przez Bramę Floriańską jest całkowicie darmowe i nie ma żadnego cennika.
 
Przechodząc przez Bramę Floriańską warto zwrócić uwagę na znajdujący się w przejściu klasycystyczny ołtarz z kopią obrazu Matki Boskiej Piaskowej, płaskorzeźbę Orła Piastowskiego projektu Jana Matejki oraz płaskorzeźbę św. Floriana znajdującą się nad wejściem.
 
Czy samą bramę można zwiedzać? Jeśli interesuje Was zwiedzanie średniowiecznych umocnień Krakowa to istnieje taka możliwość. Muzeum Krakowa posiada w swoim programie tak zwaną Trasę Obronności w której skład wchodzą Mury Obronne z zachowanymi basztami, Barbakan oraz znajdujący się w Parku Strzeleckim Celestat.
 
Koszt zwiedzania Trasy Obronności to 14 zł za bilet normalny, 10 zł za bilet ulgowy i 28 zł za bilet rodzinny. Cennik obowiązuje w chiwli publikacji tego tekstu więc jeśli czytacie go sporo czasu po pierwszej publikacji to warto sprawdzić cennik na oficjalnej stronie Muzeum Krakowa.

 
Polecamy również: