Zamek Ogrodzieniec – parkingi ceny. Gdzie parkować za darmo?

Zwykle chcąc zwiedzić zamek podjeżdża się niedaleko bramy i staje na parkingu. Zwykle dużym i zwykle bezpłatnym bo w końcu i tak płacimy niemałe pieniądze za bilet wstępu, więc luksus w postaci darmowego parkingu nie jest wielką łaską. Przy zwiedzaniu Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu jest nieco inaczej. Jak wygląda parkowanie? Jakie są cenniki parkingów? Czy jest parking za darmo? Jak wygląda Zamek Ogrodzieniec parking?

 
Bezpośrednie otoczenie Zamku Ogrodzieniec pełne jest dość kiczowatych straganów i atrakcji w postaci parku miniatur czy parku rozrywki, które niewiele mają ze średniowieczem i historią wspólnego dlatego też nie uważamy, że zwiedzanie akurat tego miejsca w sezonie jest warte czasu. Otoczenie zamku w przeciwieństwie do Zamku Toczek, Zamku Tenczyn czy Zamku Rabsztyn, Zamku Bydlin nie ma parkingu. Natura nie lubi jednak próżni. Skoro upatrzono możliwość zarobku to w okolicy zamku pojawiły płatne parkingi w ilości bardzo dużej.

 

 
Uliczki dojazdowe do Zamku Ogrodzieniec pełne są prywatnych posesji na których podwórkach zorganizowane są prywatne parkingi. Cennik parkingów w okolicy Zamku Ogrodzieniec to od 5 do 10 złotych, taniej nie widzieliśmy, drożej też nie. Może i takie są. Gdy doliczymy dychę do zwiedzania Ogrodzieńca kosztuje ono dwie osoby już 44 zł.

 

 
Czy są darmowe parkingi? Jeśli nie macie zamiaru płacić komuś za parkowanie to jest na to rada. Istnieje darmowy parking niedaleko zamku Ogrodzieniec, zdecydowanie bliżej wejścia na sam zamek niż parkingi na dole drogi dojazdowej. Musicie poszukać i znajdziecie, konkretnego miejsca w którym się znajduje nie będziemy podawać, ale jeśli macie odrobinę dobrej woli to go znajdziecie. Tekst aktualny jest na 2020 rok, jak czytacie go w 2023 to może się okazać, że sytuacja wygląda już inaczej.

 
Za darmo niedaleko Zamku Ogrodzieniec da się zaparkować też za darmo odjeżdżając nieco od parkingowego centrum Podzamcza w kierunku południowym. Stąd dojdziecie do głównej bramy w około 15 minut schodząc w dół ulicą lub przechodząc od drugiej strony. Tu przydadzą się dobre buty.
 
Tu nie chodzi o marne 5 złotych za parkowanie, a o zasady. Zwiedzaliśmy wiele zdecydowanie bardziej okazałych zamków, nawet poza granicami Polski, i parkowanie było za darmo, bo takie powinno być jeśli płacimy za bilety wstępu i to wcale nie tak mało.

 
Polecamy również: