Autobus MPK z Krakowa do Ojcowa. Od kiedy? Jak dojechać?

Autobus MPK z Krakowa do Ojcowa. Od kiedy? Jak dojechać?

Od kilku dni słyszy się, że wkrótce uruchomiona zostanie linia autobusowa z Krakowa do Ojcowa. Co wiadomo o dojeździe autobusem do Ojcowskiego Parku Narodowego z Krakowa? Jaki będzie rozkład jazdy i skąd kursować ma autobus do Ojcowa z Krakowa? Ile kosztuje bilet z Krakowa do Ojcowa? Sprawdźmy to!

 

Ojców jest jednym z najpopularniejszych miejsc na jednodniową wycieczkę z Krakowa. Większość podróżnych wybierających się do Ojcowskiego Parku Narodowego korzysta z samochodów (zob. parkingi w Ojcowie). Wkrótce może się to zmienić. Miasto planuje uruchomienie weekendowej linii autobusowej, która ma dowozić turystów w okolice zamku w Ojcowie. Co o niej wiadomo?
 
Dojazd autobusem z Krakowa do Ojcowa ma być możliwy już w majówkę 2021 roku. Nie podano dokładnie jaka będzie cena biletu ale pewnie wkrótce się dowiemy, Cennik jednorazowych biletów wszystkich połączeń MPK Kraków można zobaczyć na oficjalnej stronie przewoźnika.

 
Linia autobusowa z Krakowa do Ojcowa ma połączyć os. Podwawelskie trasą przez aleje, Miasteczko Studenckie AGH, Rondo Ofiar Katynia, Biały Kościół, aż w stronę zamku w Ojcowie. To praktycznie taka sama trasa jaką pokonują samochodem osoby jadące z Krakowa do Ojcowa.

 
Rekreacyjna linia do Ojcowa miała według założeń kursować w weekendy (sobota i niedziela) oraz w dni wolne z częstotliwością co godzinę ale najnowsze wypowiedzi przedstawicieli komunikacji miejskiej mogą sugerować, że rozkład jazdy do Ojcowa może przewidywać połączenia co 30, 40 lub 45 minut. Tego dokładnie jeszcze nie wiadomo.

 
Kiedy uda się pojechać autobusem do Ojcowa? Autobus komunikacji publicznej z Krakowa do Ojcowa ma się pojawić już w majówkę 2021 roku. Obok tego połączenia przewidywane są jeszcze trzy inne rekreacyjne linie autobusowe. Do Puszczy Niepołomickiej z Nowego Kleparza, z dworca w Czyżynach na Przylasek Rusiecki oraz z Bronowic Nowych do Dolinek Krakowskich.

 
Polecamy również: