Walentynki w Krakowie. Romantyczne miejsca i restauracje

Gdzie iść na randkę w Walentynki w Krakowie? Gdzie zabrać chłopaka? Gdzie zabrać dziewczynę? Przedstawiamy kilka ciekawych romantycznych miejsc w Krakowie dobrych na Walentynki, Dzień Kobiet i nie tylko.
 
Oczywiście to tylko kilka propozycji na nietypową randkę walentynkową w Krakowie. W wielu hotelach, restauracjach czy kawiarniach i klubach z okazji Walentynek organizowane są dodatkowo okazjonalne wydarzenia, ale staraliśmy się wybrać rzeczy, które pasują nie tylko na wyjście w Walentynki, a również po prostu miejsca na udaną romantyczną randkę w Krakowie.
 

Kopiec Kościuszki, Kopiec Kraka

 
Ze względu na niesprzyjającą zimową aurę ta propozycja nie wszystkim przypadnie do gustu. Ubierając ciepłe ubrania można wybrać się na spacer na któryś ze słynnych krakowskich kopców. Proponujemy wyjście na Kopiec Krakusa znajdujący się na Podgórzu na Wzgórzu Lasoty. Drugim z ciekawych miejsc jest odwiedzenie Kopca Kościuszki wzniesionego na cześć naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej podczas powstania kościuszkowskiego. Obok kopca podziwiać można zabudowania będące śladem austriackiej okupacji Krakowa oraz neogotycką kaplicę bł. Bronisławy. Wstęp na Kopiec Krakusa jest darmowy. Za bilet na Kopiec Kościuszki trzeba zapłacić 14 zł za bilet normalny.

 

Kładka Bernatka

 
Piesza kładka łącząca Podgórze z Kazimierzem została zbudowana w latach 2009-2010 na miejscu Mostu Podgórskiego rozebranego w 1925 roku. Kontrowersyjna m.in. w swojej formie przeprawa piesza stała się nieoczekiwanie jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Krakowie. Wszystko za sprawą tradycji zapinania kłódek z imionami zakochanych na barierkach kładki. Pary zapinają kładki z wypisanymi lub wygrawerowanymi wyznaniami miłości, a kluczyki wrzucają do wód Wisły.

 

Kino Mikro

 
Walentynkowa randka w kinie to dość powszechny sposób spędzania Walentynek dlatego też nie proponujemy żadnego z wielkich kin, a coś nieco bardziej oryginalnego. Niedaleko Parku Krakowskiego pod adresem Lea 5 znajduje się niewielkie studyjne kino . Ciekawą jest zaledwie 14 miejscowa sala Mikroffala. Kino gra nieco mniej popularne często przeintelektualizowane filmy jednak czasem można trafić w nim na coś ambitniejszego i jednocześnie nie nudnego, innego niż w wielkopowierzchniowych kinach. Zaletą są też względnie tanie bilety.

 

Zoo w Krakowie

 
Krakowskie zoo czynne jest przez cały rok. W okresie zimowym od 9 do 15:00. Jest dobrym miejscem na początek randki jeśli Wasza druga połówka lubi zwierzęta. Jest też dobrym miejscem jeśli macie ochotę na to, by pokazać jej na żywym przykładzie, że jeszcze nie czas na dzieci. Więcej informacji o Zoo w Krakowie w naszym artykule.

 

Kawiarnie i restauracje

 
Kraków słynie z urokliwych kawiarni i restauracji, które w dni takie jak Walentynki pękają w szwach. Zarówno na Starym Mieście jak i na Kazimierzu lokali jest pod dostatkiem i każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród romantycznych kawiarni w których można miło spędzić czas wymienilibyśmy miejsca takie jak Cafe Camelot, Singer czy Bunkier Cafe i Cafe Bar Magia. Jeśli zależy Wam również na wrażeniach kulinarnych to polecić można miejsca takie jak Zazie Bistro, Karakter czy Da Pietro przy Rynku Głównym. Osoby chcące spróbować czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego mogą zainteresować miejsca z nieco wyższej półki takie jak Cyrano de Bergnac, Pod Aniołami, Wierzynek czy Restauracja Bonerowska. Nieco mniej oczywistych miejsc na romantyczne spotkanie jest wzniesiony przez Niemców w 1942 roku Zamek w Przegorzałach i Restauracja U Ziyada z przepięknym widokiem na Dolinę Wisły.

Polecamy również:

Dodaj komentarz