Gdzie zjeść w nocy w Krakowie? Jedzenie nocą w Krakowie TOP 16+

Nie każdy ma czas na zjedzenie posiłku w ciągu dnia, w czasie imprezy też można zgłodnieć. Wtedy z pomocą przychodzą restauracje czynne w nocy. Czy są takie w Krakowie? Gdzie w Krakowie można zjeść przez całą dobę? Gdzie dostaniemy jedzenie w nocy w Krakowie? Gdzie da się zjeść nocą? Oto restauracje i najróżniejsze miejsca otwarte w nocy w Krakowie. Na naszej liście propozycje od pizzy przez street food, aż po zwykłe restauracje.

 


Krakowski Kumpir, Grzegórzecka

Kumpir to tradycyjne danie znane w Wielkiej Brytanii. Opiera się przede wszystkim na dużym, pieczonym ziemniaku. Do wnętrza rozkrojonego ziemniaka dodawane są najróżniejsze nadzienia i sosy. Nadzienia są oczywiście rzeczą gustu więc każdy może wybrać własne z bogatego menu. Krakowski Kumpir działający pod Halą Targową pod adresem Grzegórzecka 3/29 otwarty jest do 3 w nocy.

 


Przypiecek, Sławkowska

Pierogadnia przy ul. Sławkowskiej na stałe wryła się już w pejzaż nocnego jedzenia w Krakowie. Na miejscu pierogi z najróżniejszymi dodatkami od mięsnych czy ruskich aż po pierogi na słodko czy naprawdę dziwne wariacie pierogów. Do kupienia też zupy. Uwaga! Spoglądając na obecne (maj 2021) godziny otwarcia lokalu widać, że jest on czynny zaledwie do późnego popołudnia. Jest to jednak stała pozycja na mapie całodobowego jedzenia w Krakowie więc wraz z powrotem turystów i imprezowiczów godziny otwarcia powinny zostać wydłużone do standardowych.

 


BaniaLuka, pl. Szczepański

BaniaLuka to zwykle lokal działający praktycznie przez całą dobę położony przy pl. Szczepańskim w Krakowie. Do dostania napoje alkoholowe ale nie tylko – w menu tatar, pierogi czy bigos lub śledzenie. Warto pamiętać, że jest to raczej imprezownia w której większość osób spożywa napoje, a nie miejsce na kolację. Zjeść się jednak da.

 


Kiełbaski z niebieskiej Nyski, Grzegórzecka


 
Kiełbaski z niebieskiej Nyski to kolejne wręcz kultowe miejsce. Wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu do Krakowa bez zjedzenia serwowanych tu od wielu lat kiełbasek. Kiełbaski działają od wczesnych godzin wieczornych do godziny 3 w nocy. Płatne tylko gotówką.

 


Pijalnia Wódki i Piwa, różne lokalizacje

Najróżniejszych Pijalni Wódki i Piwa nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Są w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy nawet Sosnowcu. Krakowskie lokale czynne do późnych godzin nocnych, albo jak kto woli – wczesnych godzin porannych. W menu przede wszystkim wódka i piwo, ale nie tylko – do kupienia też towarzyszące zwykle napojom alkoholowym posiłki. Podobnie jak w przypadku wymienionego powyżej również i tutaj większość przychodzi na konsumpcje trunków.

 


Kebab, wszędzie

Tutaj wyjaśniać wiele nie trzeba. Przy ulicach prowadzących do Rynku, ale i nie tylko tam – również w różnych punktach miasta – od wielu lat działają klasyczne kebabownie. Jedne lepsze (tych jest mniej), inne gorsze (tych więcej), ale na jedzenie w nocy nadają się. W weekendy aż do 4 rano czynny jest np. Kebab Cezar przy pl. Inwalidów. Inne kebabownie znajdziecie sami w centrum bez najmniejszych trudności.

 


Fastfood, wszędzie

McDonald’s i KFC przychodzą do głowy jako pierwsze. W samym centrum przy Floriańskiej czy Szewskiej bez trudu znajdziecie czynne lokale. Czynne są te te restauracje, które mają obsługę przez samochodowe okienko. Poza tym poszukać można sieciówek takich jak Subway czy na przykład zjeść coś na stacji benzynowej jak BP, Shell czy Circle K, bowiem czasy gdy na stacjach dostępne były tylko hot-dogi odeszły już w zapomnienie.

 


Zapiekanki z okrąglaka, pl. Nowy


 

 


Ambasada Śledzia, Stolarska

Kolejnym miejscem w którym zjemy i napijemy się w nocy jest Ambasada Śledzia przy ul. Stolarskiej. To lokal stawiający na śledzia w najróżniejszych wydaniach, ale nie tylko. Czytająw opinie w interneie można dowiedzieć się, że w lokalu można nap… się jak księciunio, więc mniej więcej czaicie jaki to klimat. Lokal jest jednak dobrze oceniany i popularny.

 


Pizzatopia, wiele lokalizacji


 
Zapiekanki z Okrąglaka to fenomen Krakowa, który nie do końca jest dla nas zrozumiały. Czy jako mieszkańcy Krakowa tam wpadamy? Nie, ale nie da się ukryć, że jest to coś co można zjeść nawet późną nocą. Okienek i firm sprzedających zapiekanki na pl. Nowym jest wiele. Cenniki i oferty różne. Łączy je jedno: długie godziny otwarcia zwłaszcza w weekend.

 


Nowy Kraftowy, pl. Nowy

Jak łatwo zgadnąć jest to kolejny na liście lokal w którym gwoździem programu nie jest jedzenie, a picie ale zjeść się też da. Poza szerokim wyborem piwa do dostania także pizza, burger czy inne przekąski do piwa jak boczek, wrapy, stripsy czy kanapki. Czynne do 1 w tygodniu i 2 w piątki i soboty.

 


Tajemniczy Ogród, pl. Nowy

Warto by osoby szukające miejsc otwartych do późna w Krakowie zainteresowały się Kazimierzem i placem Nowym. Oto kolejny ku temu powód – Tajemniczy Ogród. Lokal przy pl. Nowym 9 czynny jest do 1 w nocy w tygodniu i do 3 w nocy w piątki i soboty. Niedziela to godziny otwarcia tylko do północy. W menu śniadania naleśniki, kanapki, sałatki, makarony czy pierogi. Dania główne w większości poniżej 30 złotych.

 


Gospoda Koko, Gołębia

Jedno z miejsc z naszego zestawienia, które nadaje się na tani obiad w Krakowie. Gospoda Koko przy ul. Gołębiej czynna jest zwykle do 1 w nocy, a w piątki i soboty otwarte do 2 w nocy. Uwaga – kuchnia może wieczorem już nie pracować, wieczorem też nie wszystkie dania mogą być wciąż dostępne. W menu przede wszystkim klasyczne dania kuchni polskiej.

 


Plac Nowy 1, pl. Nowy

Kolejny dowód na to, że Kazimierz to prawdziwe centrum otwartych nocą lokali. Plac Nowy 1 pod adresem pl. Nowy 1 to następne tego typu miejsce. W czwartki, piątki i soboty otwarte do 2 w nocy. Jest to jedna z droższych pozycji na liście, ale naprawdę ciekawa. W menu wszystko od burgerów przez pizze czy różne dania główne i desery.

 


!ncredible pizzeria, Dietla

Całodobowy lokal przy ul. Dietla oferuje jak sama nazwa wskazuje pizzę, a także inne dania kuchni włoskiej jak carpaccio, zupy, sałatki czy makarony i desery. Incredible pizzeria i bar działa przy ul. Dietla 113.

 


Le Scandale, pl. Nowy

Na zakończenie kolejny adres na Kazimierzu. Le Scandale – restauracja czynna jest zwykle do północy, a w weekendy do 1 w nocy, więc nie nadaje się na jedzenie późną nocą, ale wczesną nocą wciąż uda się tu wpaść. W karcie m.in. makarony, pizza, burgery czy desery i zupy. Ceny w granicach 21-37 zł za pizzę, poniżej 30 zł za makaron. Adres? Oczywiście pl. Nowy.

 
Uwaga: to że restauracja jest czynna do późnych godzin nocnych lub wczesnych godzin porannych nie znaczy, że wszystkie pozycje z karty będą w niej dostępne. Być może kuchnia zamknięta będzie nieco wcześniej. Jeśli znacie jeszcze jakieś miejsca w Krakowie czynne dłużej niż do północy koniecznie dajcie nam znać.

 
Polecamy również: