Komunikacja miejska we Lwowie teraz droższa! Cena biletu 2021

Komunikacja publiczna we Lwowie jest środkiem transportu, który unikamy za wszelką cenę ale są tacy, którzy lubią się nią przejechać. Dla entuzjastów komunikacji miejskiej we Lwowie nie mamy dobrych wiadomości. Zbliża się kolejna podwyżka ceny biletu. Z końcem maja 2021 bilet na wszystkie formy transportu, a więc tramwaje, autobusy i trolejbusy, będzie droższy. Oto nowa cena biletu.

 
21 maja we Lwowie zdecydowano ostatecznie o podniesieniu ceny przejazdów wszystkimi formami komunikacji miejskiej we Lwowie. W mieście zrównano opłaty za przejazd środkami spalinowymi oraz elektrycznymi, które od 27 maja 2021 będą kosztować 10 UAH za przejazd opłacony u kierowcy, czyli całe 1,33 PLN.
 
By otrzymać tańszy bilet trzeba będzie kupić go w inny sposób. Bilet kupiony w kiosku będzie kosztować 9 UAH, bilet kupiony w formie elektronicznej wyceniony będzie na 8,50 UAH. Bilet miesięczny na transport elektryczny we Lwowie wciąż kosztować będzie 150 UAH (zawrotne 20 zł), kwartalny 420 UAH, a turystyczny bilet obowiązujący przez 3 dni kosztować będzie nadal 50 UAH.
 
Ze względu na rosnącą płacę minimalną i wzrost kosztów miasta uzasadniona ekonomicznie taryfa powinna wynosić 14 UAH za przejazd autobusem i 12 UAH w transporcie elektrycznym. Jaka była najniższa cena biletu komunikacji miejskiej we Lwowie jaką pamiętacie?

 
Polecamy również: