Godziny wjazdu na Rynek Główny w Krakowie. Jak wjechać na Rynek?

Kiedyś Rynek w Krakowie nie był tylko skansenem dla turystów ale prężnie działającym centrum miasta po którym można było normalnie jeździć samochodem i tramwajem. Dziś wjazd na Rynek w Krakowie nie jest już taki prosty. Jakie są zasady wjazdu zaopatrzenia do centrum Krakowa?

 
Najnowsze informacje dotyczące wjazdu na Rynek w Krakowie jakie udało nam się odszukać na oficjalnych stronach pochodzą z jesieni 2019 roku. Wówczas od 22 września wprowadzono nowe zasady wjazdu na Rynek i teren tak zwanej I obwodnicy. Kolejną aktualizację znaleźliśmy z datą 27 kwietnia 2020 roku ale dotyczyła ona przede wszystkim dojazdu do hoteli.
 
Zaopatrzenie na Rynek i obszar I obwodnicy może wjeżdżać na Rynek ograniczono do 9. Wjazd dla zaopatrzenia możliwy jest więc od 23 do 9. Możliwy jest też wjazd dla konwojów pieniędzy, obsługi technicznej, służb miejskich i specjalnych, a także bankowozów i rowerów, a także wjazd ze specjalnym zezwoleniem.
 
Wjazd w samą I obwodnicę w niektórych miejscach możliwy jest od 20 do 9. Jeśli planujecie wjazd na Rynek najlepiej uważnie czytać treści tabliczek z zakazem wjazdu.
 
Jak legalnie wjechać na Rynek Główny w Krakowie? W przypadkach innych niż dostawy zaopatrzenia w wyznaczonych godzinach potrzebne jest specjalne zezwolenie wydawane przez Wydział Spraw Administracyjnych w Krakowie. By otrzymać pozwolenie należy wcześniej skierować stosowny wniosek, którego formularz można znaleźć na stronach krakowskiego BIP, wystarczy poszukać w internecie frazy “Wydanie zgody na wjazd i postój pojazdu na drogach wewnętrznych Rynku Głównego, Małego Rynku, Placu Szczepańskiego oraz Placu Wolnica”. W innym przypadku bez stosownego zezwolenia możemy narazić się na mandat za wjazd na Rynek Główny.
 
Aktualnych informacji dotyczących wjazdu szukajcie zawsze na oficjalnych stronach miejskich bo zasady mogą się zmienić od czasu publikacji tego tekstu.

 
Warto przeczytać również: