Gdzie na piwo w Krakowie? TOP 11 piwiarni z kraftami

Gdzie na piwo w Krakowie? TOP 11 piwiarni z kraftami

Wyjście na piwo to popularna weekendowa rozrywka dla wielu Polaków. Na piwo w Krakowie można iść praktycznie do każdego lokalu, bo w prawie każdym lokalu piwo jest, ale nie wszędzie piwo stoi na wysokim poziomie. Gdzie na dobre piwo w Krakowie? Gdzie na krafty w Krakowie? Oto dobre piwiarnie i browary na wyjście na piwo w Krakowie.


 


Nowa Wytwórnia


 

Jednym z najciekawszych lokali z piwem craftowym w Krakowie jest zdecydowanie Nowa Wytwórnia. Knajpka znajduje się w miejscu do którego ciężko dotrzeć, ale dotrzeć warto. Przy ul. Fabrycznej 13 w menu piwo pszeniczne z mango i makakują, weizen, hazy apa, cold ipa, czeski pils. W menu restauracji dania główne, zupy, fingerfood. Co ciekawe do piwa podawane są kąski różne w zależności od tego jaki gatunek piwa wybraliśmy. Niestety czynne tylko do 22:00.

 


TeaTime Brewpub


 
Na początek zestawienia lokal oddalony od turystycznych szlaków Kazimierza i Starego Miasta czyli T.E.A. Time Brewpub znajdujący się przy ul. Dietla 1 nieopodal Mostu Grunwaldzkiego i kościoła św. Michała Archanioła i św. Stanisława. Trzypoziomowy lokal ma swój własny minibrowar warzący ale, stouty, portery i piwa pszeniczne. Ceny nie najwyższe, ale i nie najniższe.

 


House of Beer


 
House of Beer to ładnie wyglądający lokal położony praktycznie w samym centrum Krakowa przy ul. św. Tomasza 35. W menu najróżniejsze piwa butelkowane z browarów z różnych zakątków świata, duży wybór piw lanych, a także co ważne spory wybór dań. W menu kanapki, burgery, skrzydełka, dania główne oraz finger food.

 


Browar Lubicz


 
Wiele z lokali z craftami to lokale o prostym designie i prostej atmosferze. Na szczęście nie wszystkie. Osoby szukające nieco bardziej wyszukanych miejsc mogą skierować swoje kroki do Browaru Lubicz. Kilkupoziomowy lokal oferuje piwne koktajle, najróżniejsze rodzaje piwa z Browaru Lubicz. Jak wpadać to raczej na piwo chociaż jedzenie też tu jest. Litr piwa od 30 zł.

 


Stara Zajezdnia


 
Kolejny z bardziej klimatycznych lokali na piwo w Krakowie to Stara Zajezdnia i mieszczący się tu minibrowar. Znajdujący się w restauracji minibrowar warzy piwa takie jak jasny pilzner, ciemny lager, piwo pszeniczne, aipa i aipa ananasowa, ciemne piwo z miodem gryczany, lekkie piwo jabłkowe, piwo miodowe, śliwkowe, pale ale, wiśniowy sour ale. W menu również dania główne, makarony, tapas, przekąski do piwa. Piwo 0,4 litra w granicach 11-12 zł.

 


Strefa Piwa Pub


 
Gdzie na piwo na Kazimierzu? Na przykład do pubu Strefa Piwa przy ul. Józefa 6. Wnętrza nie są może najbardziej ekskluzywne ale za to wybór piwa jest całkiem spory, zwłaszcza piw polskich i czeskich. Pod tą samą marką działają też dwa sklepy piwne w Krakowie.

 


Viva la Pinta


 
Niedaleko od Rynku przy ul. Floriańsiej 13 na piwo można wpaść do pubu prowadzonego przez dość dobrze znany browar. Viva la Pinta to miejsce w którym dostaniemy przede wszystkim piwa z Pinty, ale nie tylko. Są tu też piwa z różnych innych browarów z Polski i nie tylko. Koszt 0,5 litra od około 15 zł. W menu też przekąski takie jak frytki, quesadilla czy burgery.

 


Nowy Kraftowy


 
Gdzie na piwo na Kazimierzu? W samym centrum Kazimierza przy pl. Nowym pod numerem 8 znajduje się popularny lokal Nowy Kraftowy. W menu najróżniejsze lane piwa z Polski, z Czech czy Belgii. Ceny od około 11 do 20 zł za 0,5 litra w zależności od gatunku. W karcie dań również pizza poniżej 30 zł, a także przekąski i burgery.

 


Craftownia


 
Kolejne miejsce na Kazimierzu to przyciągający uwagę starym napisem przed wejściem lokal Craftownia przy św. Wawrzyńca 22. W menu głównie lane piwa polskie, ale nie tylko. Ceny przystępne od 10 do około 20 zł za 0,5 litra.

 


Nalej Se


 
Adres Tadeusza Romanowicza 4 nie jest po drodze jeśli zwiedzamy Stare Miast, Podgórze czy Kazimierz, ale jeśli chcemy wybrać się na piwo to można również tu wpaść. Na Zabłociu funckonuje “pierwszy samoobsługowy multitap w Krakowie”. W ofercie lane piwa kraftowe z Polski, Belgii czy Czech w cenach od 3 z za 0,1 litra. W menu również przekąski takie jak chociażby burgery.

 


Multi Qlti Tap Bar


 
Ostatnia propozycja na naszej liśce to kraftowy lokal Multi Qlti Tap Bar przy Szewskiej 21 niedaleko Rynku. W ofercie zwykle około 20 różnych piw kraftowych głównie z browarów w Polsce. Ceny w okolicach od 12 do 20 zł za 0,5 litra, Nie brakuje też piwa w puszkach i butelkach. Do tego hotdogi i inne przekąski w menu.

 
Warto przeczytać również: