Kawiarnia Arka Cafe w Lanckoronie. Gdzie zjeść w Lanckoronie?

Kawiarnia Arka Cafe w Lanckoronie. Gdzie zjeść w Lanckoronie?

Lanckorona to niewielka podkrakowska wieś często wybierana na krótki weekendowy wypad z miasta. Mogłoby się wydawać, że ze względu na dużą liczbę przyjeżdżających z Krakowa jest tu wiele kawiarni i restauracji. Niestety – działa tylko kilka. Dziś przyglądniemy się w naszej opinii najlepszej kawiarni w Lanckoronie – Arka. Jaka jest Arka Cafe oddalona o kilka kroków od Rynku w Lanckoronie?

 

Kawiarnia Arka Cafe w Lanckoronie oddalona jest zaledwie o kilka kroków od Rynku. To rzucająca się w oczy bielona stara chata po lewej stronie ulicy. Oprócz kawiarni pod adresem Lanckorona 101 w chatce obok mieści się też pracownia ceramiki i galeria. Arka Cafe zajmuje parter i piętro starej chatki, można też przejść do ogródka i usiąść wśród winorośli przy nieco mniej wygodnych stolikach.

 
Arka Cafe, Lanckorona
 

Środek kawiarni urządzony jest dość gustownie ale wbrew pozorom w niczym nie przypomina wiejskiej chaty. Jest względnie nowocześnie ale z ładnymi, masywnymi meblami. W środku jest jasno i… trochę za chłodno. Dobre wrażenie popsute jest przez dekoracje w postaci drewnianych rzeźb czy plakatów powiększonych znaczków pocztowych na ścianach. Byłoby lepiej bez większości z nich. Z głośników płynie lekki rock i muzyka country.

 

Jeśli wolicie coś w starszym stylu to do gustu przypadnie Wam druga kawiarnia w Lanckoronie – Cafe Pensjonat, która urządzona jest jakby na kształt pokoju w starym mieszkaniu.

 

Arka Cafe w Lanckoronie – menu i ceny

Arka Cafe, Lanckorona
 
Na prowincji nie można raczej spodziewać się cen tak wysokich jak na Rynku w Krakowie (wyjątkiem jest kawiarnia Czarna Owca przy Rynku w Lanckoronie, droższa od większości kawiarni w Krakowie). Arka Cafe jest dosyć tania, jak na jakość którą oferuje. Menu nie jest zbyt bogate, ale zadowalające. Wypijemy tu kawę latte za 10 zł. W menu ciasteczka po 5 i ciasta na deser po 10 zł. Lampka wina od 10 zł, piwo również po 10 zł.

 

Na uwagę zasługują bardzo smaczne pierogi – dostępne są ruskie, z kaszą, z mięsem, z truskawkami – po 12 zł. Serwowane tu ruskie są jednymi z lepszych jakie jedliśmy, a właściwie były takimi do czasu dodania do nich kwaśnej śmietany… Może nie tak dobre jak w tanim Barze Mlecznym Południowym na Podgórzu, ale w czołówce. Dodatkowo również zupy po 12 zł. Więcej do jedzenia niestety tu nie znajdziemy, a szkoda.

 
Arka Cafe, Lanckorona
 

W Arka Cafe w Lanckoronie zaletą jest też bardzo duży wybór różnych herbat sypanych. Herbaty podawane są w dużym, masywnym czajniczku., a wypić tu można m.in. herbatę z truskawką ze śmietaną, ananasową z drzewem sandałowym czy jaśminową, wszystko to po 11 zł za duży dzbanek i mały za 9 zł. Soki i inne napoje po około 5 zł. W kawiarni Arka można też napić się wina już po 10 zł za kieliszek.

 

Arka Cafe – podsumowanie

Arka Cafe, Lanckorona
 
Arka Cafe to w naszej opinii najlepsza kawiarnia w Lanckoronie. O tytuł ten nie trudno bowiem w niewielkiej miejscowości działają w gruncie rzeczy cztery kawiarnie i dwie restauracje, więc konkurencja nie jest zbyt wielka. Wadą kawiarni – poza dyskusyjnej urody dodatkami we wnętrzu i panującym tu chłodem jest samoobsługa, a ostatnio również problem z dostępem do internetu

 

Zamówienia składa się przy ladzie, na szczęście posiłki są do stolików donoszone. Lokal jest czynny bardzo krótko – od 12:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku, w soboty od 10:00 do 21:00 i w niedziele od 10:00 do 20:00. Jak na wiejskie warunki to i tak niezłe godziny otwarcia, bo wieczorami miejscowość całkowicie wymiera. W Arka Cafe można płacić kartą.

 


 
Polecamy również:

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]