Przypominamy: teraz do Lwowa samochodem z włączonymi światłami

Jedną z rzeczy, która może podobać się na Ukrainie jest brak obowiązku jazdy na światłach przez cały rok. Światła należy włączać w warunkach pogorszonej widoczności oraz – jak kiedyś w Polsce – wyłącznie w pewnym okresie. Okres ten wkrótce się rozpocznie.

 

Jadąc samochodem do Lwowa po przekroczeniu granicy z Ukrainą można bez obaw wyłączyć światła w samochodzie o ile oferuje on taką możliwość. Tu nikt za to nie zatrzymuje, podobnie jak za nieużywanie pasów na tylnych siedzeniach samochodu. Oczywiście do niezapinania pasów nie zachęcamy. Obowiązek jazdy na światłach przez cały dzień obowiązuje na Ukrainie od 1 października do 1 maja na drogach krajowych.

 

Okres w którym jazda na światłach przez cały dzień jest obowiązkowa właśnie się rozpoczyna dlatego zwłaszcza przez najbliższych kilka dni można spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach dojazdowych do Lwowa. Jeśli zapomnicie o światłach – tragedii i tak nie będzie bowiem mandat to 425 UAH czyli jakieś 55 złotych. Mimo wszystko znamy lepsze możliwości wydania tej kwoty od sponsorowania budżetu, więc warto mieć się na baczności.
 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź ceny noclegów:Booking.com


 

Jeśli wybieracie się do Lwowa swoim autem to przed podróżą warto przeczytać nasz poradnik dotyczący samodzielnego wyjazdu do Lwowa samochodem, poradnik dotyczący przekraczania ukraińskiej granicy, jazdy po drogach na Ukrainie oraz stacji benzynowych na Ukrainie.

 

Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]

Dodaj komentarz