Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 we Lwowie. Czy będzie?

W okresie przedświątecznym na ulicach wielu polskich miast pojawiają się jarmarki świąteczne. Czy we Lwowie też? Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie jest jedną z największych atrakcji okresu świąteczno-noworocznego we Lwowie. W 2023 roku za sprawą zmiany kalendarza i przejścia ukraińskich kościołów na kalendarz świąt znany z religii rzymskokatolickich wiele osób stawia sobie pytanie dotyczące jarmarku bożonarodzeniowego we Lwowie. Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 we Lwowie? Czy będzie jarmark we Lwowie? Sprawdźmy to!

W drugiej połowie 2023 roku ukraińskie kościoły przechodzą na kalendarz świąt znany z rzymskokatolickich kościołów Europy po to, by wyraźnie podkreślić jak bardzo dystansują się one od wschodnich kościołów z Rosji. Czy ma to wpływ na jarmark bożonarodzeniowy 2023 we Lwowie?

W 2022 roku we Lwowie nie było jarmarku bożonarodzeniowego przed świętami ale już w 2023 roku w mieście odbywało się wiele letnich jarmarków takich jak chociażby organizowany tu jarmark farmerski, który odbył się w pierwszej połowie sierpnia. Czy będzie jarmark bożonarodzeniowy 2023 we Lwowie?

Data jarmarku bożonarodzeniowego we Lwowie w 2023 roku nie jest jeszcze znana i z początkiem września nie wiadomo jeszcze czy impreza się odbędzie. Jeśli tak to możemy domniemywać, że jarmark ten rozpocznie się wcześniej niż zwykle, a więc w II połowie listopada.

W 2022 roku część wystawców, którzy normalnie pojawiają się na jarmarku we Lwowie organizowała swoje stoiska na jarmarkach w Polsce gdzie ceny są zdecydowanie wyższe.

Dokładna data oraz to czy jarmark bożonarodzeniowy 2023 we Lwowie się odbędzie nie jest jeszcze znana. Warto śledzić oficjalne strony miejskie i strony prowadzone przez organizatorów lwowskich jarmarków by mieć pewność co do tego czy impreza jest odwołana czy nie.

Polecamy również: