Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie 2018. Wiemy kiedy będzie

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie 2018. Wiemy kiedy będzie

Wśród niewielu zimowych atrakcji we Lwowie wymienić można lodowisko na Rynku oraz jarmark świąteczny we Lwowie. Wiemy już kiedy na Wałach Hetmańskich i Rynku pojawią się świąteczne kramy. Lwowska rada miejska podjęła właśnie decyzję o dniu otwarcia świątecznego jarmarku w 2018 roku.

 

Już po raz dziesiąty we Lwowie święta i Nowy Rok umilać będą świąteczne kramy wokół Teatru Wielkiego oraz niedaleko Ratusza na Rynku. Tradycyjny jarmark uruchomiony zostanie 7 grudnia 2018 roku. Bożonarodzeniowe kramy zostaną usunięte 20 stycznia 2019 roku.

 

Tegoroczny jarmark świąteczny we Lwowie składać się będzie z 213 drewnianych budek z pamiątkami czy gastronomią. 116 budek zostanie ustawionych przy Wałach Hetmańskich, 97 na Rynku. W zeszłym roku na główny plac wciśnięto nieco mniej kramów – 91. Równocześnie na Rynku działać będzie oczywiście również lodowisko, którego data uruchomienia już jest znana. Jeśli chcecie zobaczyć co można kupić na kiermaszu we Lwowie zapraszamy do poprzedniego materiału w którym go opisaliśmy.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy