Sky Bar Hotel Stary w Krakowie – kawa i drinki z widokiem na Rynek

Sky Bar Hotel Stary w Krakowie – kawa i drinki z widokiem na Rynek

W Krakowie niewiele jest knajpek i skybarów z których roztacza się widok na Stare Miasto i jego okolice. Te które są nie zawsze też gwarantują naprawdę ładne widoki. Jednym z niewielu sky barów w Krakowie jest sky bar Hotelu Starego kilka kroków od Rynku Głównego. Jak tu jest?

 


Sky Bar Hotel Stary – klimat i wystrój

Jeśli chodzi o wystrój i klimat to nie ma tu za bardzo czego opisywać. Sky Bar na dachu Hotelu Starego przy Szczepańskiej 5 to po prostu taras ze stolikami na szczycie kamienicy. Obok samego Sky Baru znajduje się też taras położony niżej na którym serwowane są dania grillowane z hotelowej restauracji. Z głównego tarasu roztacza się widok na Rynek Główny i Sukiennice i kościół Mariacki.
 
By dostać się do Sky Baru trzeba przejść przez hotel i wjechać windą na 6 piętro. Już samo wejście do hotelu przez automatyczne, masywne drzwi to ciekawe doświadczenie. Gdy nie ma dobrej pogody można skorzystać z niewielkiej przestrzeni przy barze.

 


Sky Bar Hotel Stary – ceny i menu

 
Nie będziemy oszukiwać – Sky Bar nie jest najtańszym miejscem w Krakowie. Każdy kto był w Krakowie wie, że nieco droższe miejscówki mogą mieć sporo zalet. Brak tłumów jest tu tylko jedną z nich.
 
W menu Sky Baru znalazły się przede wszystkim drinki i napoje. W menu koktajle (od 45 zł), desery 25-29 zł i finger food w tym np. tatar wołowy w rożku z musem z ziemniaka czy krewetki z białym winem. Ceny od 25 do 39 zł za krewetki, więc jak na Rynek w Krakowie to nie tak drogo. W karcie też najróżniejsze alkohole, piwo czy wino. Kawa od 15 do 19 zł. Aktualne menu i ceny znajdziecie zawsze na stronie hotelu.
 
Sky Bar w Hotelu Starym w Krakowie mieści się przy ul. Szczepańskiej 5. Jest to jedna z niewielu możliwości by przysiąść przy kawie z widokiem na Rynek Główny w Krakowie dlatego jeśli chcecie popatrzeć na płytę Rynku to jest to miejsce idealne. Sky bar czynny jest w godzinach od 12:00 do 23:00 w okresie w którym pozwala na to pogoda. Można płacić kartą i można palić.

 
Warto przeczytać również: