Uber na Ukrainie wkrótce jak taksówka?

Wezwanie samochodu Ubera na Ukrainie do tej pory możliwe było wyłącznie za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym. Różnicą między Uberem w Polsce, a Uberem na Ukrainie była więc kiedyś tylko możliwość… zapłaty za kurs gotówką u kierowcy. Wkrótce może pojawić się jeszcze jedna różnica między działaniem korporacji w Polsce i na Ukrainie.

 

Jak donosi Ain.ua Uber na Ukrainie rozpoczyna testy nowego sposobu zamawiania samochodów. Do klasycznego zamawiania auta przez aplikację i wskazania adresu pod który przyjechać ma kierowca wkrótce dojść może również zamawianie Ubera przez zwykłe połączenie głosowe. Zamawianie Ubera będzie więc identyczne jak zamawianie taksówek u operatora infolinii. Już teraz dla wybranej grupy użytkowników dostępny jest ten sposób zamawiania auta. Centrala działać ma pod numerem 9988 od 6 do 23:00 naszego czasu.

 

Uber na Ukrainie działa od 30 czerwca 2016 roku. Początkowo korporacja oferowała usługi jedynie w stolicy. Później we Lwowie, Odessie, Dnipro, Charkowie, Winnicy i Zaporożu. Wkrótce do grona klasycznych usług w postaci przewozu osób dołączy również znana od dawna w Polsce usługa UberEats. Wdrażanie usługi oferującej dowóz posiłków na Ukrainie ma rozpocząć się od Kijowa.
 

Polecamy również:

 

 

Dodaj komentarz