Czy na Ukrainie jest roaming? Uwaga na koszty połączeń

Od czasu zniesienia roamingu w krajach Unii Europejskiej wielu turystów wpada w pułapkę związaną z rutyną wyjazdów na różne citybreaki w Europie i używa polskiej komórki na Ukrainie. Wiele osób zastanawia się przed wyjazdem czy na Ukrainie jest roaming. Ile kosztuje roaming na Ukrainie w Plus, Play, Orange czy T-Mobile? Jakie są koszty połączenia z Ukrainy do Polski? Ile kosztuje polski telefon we Lwowie?

 

Jeśli wyjeżdżacie czy to samochodem na Ukrainę czy samolotem na lotnisko we Lwowie to musicie uważać. Wszyscy już od lat przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że po przekroczeniu granicy normalnie używa się telefonu komórkowego do dzwonienia czy korzystania z pakietu danych. Na Ukrainie jest inaczej.

 
Przypominamy – Ukraina nie jest w Unii Europejskiej. Oznacza to ni mniej, że na Ukrainie jest roaming. Jadąc na Ukrainę warto całkowicie zapomnieć o posiadaniu polskiej karty bowiem ceny roamingu na Ukrainie są gigantyczne!

 


Ile kosztuje roaming na Ukrainie? DUŻO

ukraina roaming ceny
 
Postanowiliśmy sprawdzić, może nie za dokładnie bo nam się nie chce, ile kosztuje roaming na Ukrainie w kilku popularnych polskich sieciach komórkowych.

 


Roaming na Ukrainie w Play

W jakiej strefie roamingowej w Play jest Ukraina? Ukraina w Play znalazła się w pierwszej strefie roamingowej. Cennik roamingu na Ukrainie w Play to 5 zł za minutę połączenia do strefy Euro i strefy 1, 1 zł za SMS-a, 2 zł za MMS-a, 2 zł za odebranie połączenia oraz 3,60 zł za 100 kilobajtów (KILOBAJTÓW), nie megabajtów. Ściągając filmik z YouTube w dobrej jakości możecie naklepać rachunek na dobrych kilka stówek w kilka minut!

 


Roaming na Ukrainie w T-Mobile

W jakiej strefie roamingowej jest Ukraina w T-Mobile? Ukraina w T-Mobile znajduje się w strefie roamingowej 1B. Ile kosztuje roaming na Ukrainie w T-Mobile? Za każde 100 kilobajtów płacimy 3,63 zł, za połączenia wychodzące 4,94 zł i 1,50 zł za SMS-a.

 


Roaming na Ukrainie w Orange

W jakiej strefie roamingowej jest Ukraina w Orange? W Orange Ukraina znajduje się w Strefie 2. Ile kosztuje roaming w Orange na Ukrainie? Za minutę połączenia wychodzącego w Orange na Ukrainie płacimy 4,94 zł, za minutę odebranego 2,02 zł, za SMS-a 1,51 zł, za MMS-a 3,03, a za 1 MB danych aż 31,76 zł. W Orange istnieje pakiet obniżający ceny ale i tak nie jest nawet w połowie tak korzystny jak zakup ukraińskiej karty SIM.

 


Roaming na Ukrainie w Plus

Cenniki roamingu na Ukrainę w Plusie są dość zagmatwane i każdy może je sobie sprawdzić na stronach operatora w sekcji Regulaminy i cenniki, ale jeśli spodziewacie się że ceny jakoś bardzo się różnią to niestety nie macie racji. Roaming na Ukrainę jest drogi w każdej z polskich sieci. Jak temu zaradzić?

 


Wyjmij polską kartę z telefonu!

Ukraina jest jednym z krajów w których internet na kartę, wiadomości SMS-owe, MMS-y i połączenia głosowe są jednymi z najtańszych w Europie, a może i na świecie. Wyjeżdżając na Ukrainę z polskim telefonem w kieszeni pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed wjazdem na granicę jest wyjęcie polskiej karty SIM z telefonu. Jeśli lecicie na Ukrainę samolotem to zróbcie to najlepiej jeszcze przed startem.

 
Żaden polski roaming nie opłaca się na Ukrainie. Przyjeżdżając od razu za grosze kupujemy ukraińską kartę. Kart SIM na Ukrainie nie trzeba rejestrować na dane osobowe co jest kolejną zaletą Ukrainy. Tutaj poczytacie o cenach telefonów i internetu mobilnego w ukraińskich sieciach.

 
Polecamy również: