Ukraina może zawiesić loty do dwóch krajów Unii Europejskiej

Ukraina podejmuje ostre kroki wyprzedzające rozprzestrzenianie się koronawirusa i choroby COVID-19. Po zawieszeniu lotów z Włochami i zamknięciu aż 170 przejść granicznych, zawieszeniu zajęć w szkołach i zakazowi organizowania wydarzeń w których udział bierze ponad 200 osób prawdopodobnie podjęty zostanie kolejny krok. Ukraina może zawiesić loty z dwoma krajami Unii Europejskiej.

 

“Ukraińska Prawda” informuje właśnie o możliwości zawieszenia lotów między Ukrainą, a dwoma państwami Unii Europejskiej. Chodzi o połączenia lotnicze z Niemcami i Francją. Podczas briefingu prasowego ukraiński minister infrastruktury poinformował o planowanym spotkaniu z przedstawicielami linii lotniczych na którym mogą zostać podjęte dość daleko idące decyzje.

 
Już wcześniej zawieszono loty do wielu miast we Włoszech pozostawiając jedynie kilka połączeń, by umożliwić obywatelom powrót na Ukrainę. Planowane jest całkowite zawieszenie lotów nawet z największymi lotniskami w tym z lotniskiem w Rzymie.

 
Dla przypomnienia warto dodać, że na Ukrainie oficjalnie stwierdzono dotychczas jeden przypadek osoby chorej na chorobę COVID-19 wywoływaną przez wirus SARS-CoV-2 pochodzący z chińskiego Wuhan. Chory znajduje się w szpitalu w Czerniowcach. W Niemczech zanotowano dotychczas 2078 przypadków choroby w tym 3 zgony, we Francji przypadków było więcej – 2284, zmarło 48 osób.

 


 
Polecamy również: