Gdzie i co jeść we Lwowie? Tania restauracja Cesarz Цісар. Kopernika 32, Lwów

Całodobowe restauracje Cesarz (Caesar, Цісар) we Lwowie znaleźć można w kilku miejscach. Na ulicy Piekarskiej, Kopernika oraz przy Prospekcie Swobody. Jedzenie jest tanie i dosyć smaczne, a największą zaletą jest to, że zjemy o każdej porze dnia i nocy. Jak wygląda menu i ceny w lokalach Цісар we Lwowie?

 

Czytając recenzje lwowskich restauracji na Tripadvisor pisane przez naszych rodaków zauważyć można, że niektórzy narzekają, że jest… drogo. Osoby narzekające na wysokość cen we Lwowie powinny odwiedzać knajpki Cesarz. Patrząc na stosunek jakości do ceny nie można narzekać. Wystrój lokali niestety nie zachęca jednak do dłuższego stołowania się tu. To raczej skrzyżowanie baru mlecznego z całodobową pijalnią trunków alkoholowych. Co więcej – na Kopernika 32 nie ma nawet toalety, a z racji serwowania alkoholu przez cały dzień łatwo natknąć się tu na osoby, które zaglądnęły już do kieliszka
 

 

Lokal dostosowany jest do swojej klienteli. Ostatnia karta menu to miejsce w którym zaznaczono ceny za zniszczenie poszczególnych elementów wnętrza i wyposażenia. Za stłuczenie kieliszka przyjdzie nam zapłacić 25 UAH, kieliszka do wina 45 UAH, a na przykład rozbicie cukiernicy to dodatkowe 120 UAH na rachunku. Nieco droższą rozrywką jest niszczenie krzeseł, sof i stolików. Ich koszt to odpowiednio 1000 i 2500 UAH.

 

Ogólne wrażenie


 

Jak wspomnieliśmy w akapicie powyżej lokale Cesarz to raczej miejsca dość tanie. Wystrój wnętrz oddaje ten fakt w sposób znakomity. Mamy tu tylko niskiej jakości stoły i krzesła, na ścianach fotokopie starych zdjęć przedwojennego Lwowa, mapy z czasów zaborów i symbole Austro-Węgierskiej monarchii. Urządzający lokale starali się podkreślić “austriackie” pochodzenie Lwowa, ale… nie przeszkadzają polskie napisy na wybranych zdjęciach.

 

W lokalach znajdują się telewizory (zwykle wyciszone), klimatyzacja, a z głośników – o ile w ogóle – płynie raczej muzyka popularna. W Cesarzu na Kopernika we Lwowie nie ma toalety i nie można płacić kartą. Na szczęście nie można przyczepić się do czystości w lokalu. Papierowe serwetki mogłyby być lepszej jakości.

 

Serwowane jedzenie

 

Jakość podawanych dań nie może się równać z Baczewskim czy restauracjami grupy Kumpel, raczej z Puzatą Hatą, ale mimo wszystko – nie jest źle. Lokale oferują szeroki przegląd dań. Od zup i kanapek przez sałatki, mięsa, pizzę, na słodkich deserach kończąc. W Cesarzu podawany jest oczywiście alkohol. Zarówno ten tańszy – lokalny, jak i droższy – sprowadzany. Nie ma tu zbyt wielkiej specjalizacji jeśli chodzi o wybór potraw. Zjemy tu spokojnie zarówno lokalne potrawy ukraińskie takie jak chociażby barszcz czy solanka, jak również włoską pizzę czy spaghetti.

 
Za dwie pity z grillowanym kurczakiem, dwie zupy, naleśniki, cztery kieliszki wina, kawę latte i herbatę zapłacić trzeba około 30 złotych. Ceny nie są więc wygórowane. Poniżej znajdziecie krótką listę dań z cenami w przeliczeniu z ukraińskiej waluty na złotówki, a także pełne menu.

 

 

Poniżej krótki przegląd cen w lokalach Cesarz (Цісар) we Lwowie. Ceny po przeliczeniu mogą się nieznacznie różnic w zależności od kursu hrywny. Na potrzeby tekstu przejęto, że koszt 100 UAH to nieco ponad 13 zł.

 

Posiłki:

 

 

Pita z grillowanym kurczakiem i frytki (na zdjęciu powyżej) 36 UAH / 4,76 zł
Deska wędlin (200 gramów) – 64 UAH / 8,47 zł
Surówka – od 10 do 15 UAH / 1,3 do 2 zł
Sałatki – od 21 do 45 UAH / 2,78 do 5,95 zł
Zupa grzybowa – 16 UAH / 2,11 zł
Solanka – 35 UAH / 4,63 zł
Pizza z szynką – 34 UAH / 4,50 zł
Placki ziemniaczane – 24 UAH /3,17 zł
Pierogi kresowe – 21 UAH /2,78 zł
Spaghetti – 34 UAH / 4,50 zł
Lody czekoladowe – 24 UAH / 3,17 zł
Sernik – 20 UAH / 2,64 zł
Tiramisu – 29 UAH / 3,83 zł

 

 

Ceny alkoholu:
Rum (50 ml) – 39 UAH / 5,16 zł
Wódka (50 ml) – 13 UAH / 1,72 zł
Gin (50 ml) – 40 UAH / 5,29 zł
Shot – od 19 do 58 UAH / od 2,51 do 7,67 zł
Martini – 22 UAH / 2,91 zł
Koniak (50 ml) od 19 do 48 UAH / od 2,51 do 6,35 zł
Wino Orenda (butelka) – 150 UAH / 19,85 zł

 

 

Ceny napojów:
Kawa latte – 19 UAH / 2,51 zł
Kawa espresso – 14 UAH / 1,85 zł
Herbata – 10 UAH / 1,3 zł
Koktajl mleczny – 10 UAH / 1,3 zł
Sok – 10 UAH / 1,3 zł
Woda mineralna 0,5 litra – 12 UAH / 1,58 zł
Red Bull puszka – 29 UAH / 3,83 zł
Pepsi, 7Up, Mirinda 0,5 litra – 15 UAH / 1,98 zł

 

Dla osób bardziej zainteresowanych cenami we Lwowie poniżej pełen cennik lokalu.

 

Podsumowanie

Tanie, całodobowe restauracje Caesar we Lwowie to dobre miejsce dla osób, które przyjeżdżają do miasta w późnych godzinach nocnych lub z samego rana. W nocy, w środku tygodnia można tu w spokoju poczekać na meldunek w hotelu czy mieszkaniu. W przeciwieństwie do całodobowej “kryjówki” na Rynku nie ma tu dekoracji które mogłyby komuś przeszkadzać. Późną nocą zjecie również fenomenalne croissanty w kawiarni Lviv Croissants. Czynne do 1:00.

 

Wybór dań, napojów i alkoholi jest dosyć szeroki, a ceny śmiesznie niskie, jednak nie jest to miejsce na wystawny obiad ze znajomymi czy randkę z koleżanką poznaną we Lwowie. Przy niskich cenach w luksusowych restauracjach takich jak Terrezza, Armata czy Szkocka lepiej po prostu pominąć to miejsce i wcale tu nie przychodzić. Polecamy nasz ranking 10 najlepszych restauracji we Lwowie.

 


 
Polecamy również:

 

4 komentarze do “Gdzie i co jeść we Lwowie? Tania restauracja Cesarz Цісар. Kopernika 32, Lwów”

  1. Świetnie położony jest Cesarz przy Prospekcie Svobody (Wały Hetmańskie po polsku). Coś w rodzaju ogromnej werandy z otwieranymi oknami przy ocienionym deptaku prowadzącym pod Operę Lwowską. Tam w ciągu jest kilka restauracji jednakowo wyglądających z zewnątrz – Cesarz jest pierwszy od prawej. Stosunek ceny do jakości potraw – chyba jednak atrakcyjny. Miejsce raczej nie na obiad po całym dniu zwiedzania, raczej na lunch. Nie polecam “grzybowej”…. Uwaga – ładne zdjęcia w powyższym wpisie mogą być trochę mylące ;-)

  2. Tak, tak. Jest niedaleko słynnego klubu Fashion, ale nie byliśmy tam. Jeszcze jeden jest na Kulisza (Słoneczna) i jeszcze przy ulicy imienia tego wielkiego “bohatera” (kiedyś Adama Sapiehy). Są lepsze miejsca, więc wizyta w tym na Kopernika wystarczy :D

  3. Jestem zaskoczona tą recenzją. Jemy w Cesarzu za każdym razem kiedy jesteśmy we Lwowie i wszystko jest pyszne i można się porządnie najeść. Nie odniosłam wrażenia, że wystrój jest brzydki. No i nie widziałam żadnych pijaków :D
    Dziś na Kopernika płaciłam kartą :)

  4. No to świetnie, że wprowadzono płatności kartami, jeszcze tylko zbudować toaletę i można powiedzieć, że Cesarz wkroczył rok 2000. Dla ścisłości – menelskie biesiady przy wódce odbywają się wieczorami i nie tylko na Kopernika bo barów tych we Lwowie znajdziemy przynajmniej kilka w różnych lokalizacjach.

    Opinia o sieciowych barach bez obsługi kelnerskiej i toalety nie może być dobra. W tym miejscu warto dodać, że w opiniach na stronie Google Цісар Кафе zdobywa zaledwie 3 na 5 gwiazdek, gdzie nawet paskudna Puzata Chata z odgrzewanym jedzeniem ma ocenę 4,4.

    Są różne typy ludzi jeżdżących do Lwowa. Niektórzy kupują 1,5 litrowe butelki piwa i papierosy po 3 zł, a inni likiery po 50, jedni jedzą obiady za 8 zł w Puzatej Chacie i Cesarzu i na Tripadvisor piszą że w Restauracji Baczewskich jest drogo, a inni płacą 200 za stek z amerykańskiej wołowiny w Mon Chefie i zatrzymują się w Hotelu Nobilis. Serwis raczej skierowany jest do tych drugich.

Możliwość komentowania została wyłączona.