Co i gdzie kupić we Lwowie? Sklepik w Restauracji Baczewskich, ul. Szewska 8

Restauracja Baczewskich we Lwowie to prawdziwy hit wśród polskich turystów. Ze względu na niskie ceny dań w menu część z nich może poczuć się tak, jak nigdy nie poczuje się w Polsce. Samą Restaurację Baczewskich opisywaliśmy już wcześniej. Podobnie jak słynne śniadania. Teraz czas na ostatnią rzecz godną uwagi – sklepik z alkoholem i przetworami.

 

Sklepik w Restauracji Baczewskich znajduje się po prawej stronie od wejścia. Na niewielkiej powierzchni rozlokowano kilka półek, duży stół wypełniony miniaturowymi buteleczkami alkoholu, lodówkę z przetworami, serami i wędlinami, a także – to co najciekawsze – regały z dymionami wypełnionymi nalewkami, które znajdują się w menu Restauracji Baczewskich.

 

 

Kupić tu możemy chleb, przetwory mięsne i warzywne, szeroką gamę produkowanych na miejscu nalewek (180 UAH za butelkę 0,5 litra), wina, wódki i likiery J. A. Baczewski, a także gigantyczną liczbę pamiątek i gadżetów Grupy Kumpel i Restauracji Baczewskich. W tym stylizowane pozytywki i magnesy na lodówkę, kartki pocztowe, notesiki, albumy, zestawy prezentowe pełne małych buteleczek z nalewkami, a nawet laski, meloniki i muszki. Jest tu nawet gorąca czekolada i kawa na wynos!.

 

Polaków interesuje jednak przede wszystkim możliwość zakupu nalewek w półlitrowych butelkach. Ich oferta różni się od pory roku. Sezonowo dostępna jest tu bardzo smaczna wieloowocowa nalewka ratafia. Czasem jest klarowna, czasem mętna, ale zawsze smaczna. Co najważniejsze – prawie każdy z oferowanych smaków nalewek możemy skosztować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Wyjątkiem jest przechowywana w lodówce nalewka mleczna oraz nalewka kawowa, która sprzedawana jest w zestawie imitującym popularny likier Sheridan’s. Nalewki sprzedawane są także w małych buteleczkach o pojemności 0,1 litra oraz w specjalnych zestawach prezentowych.

 

 

Wśród zestawów nalewek wymienić można drewnianą szkatułkę z 12 małymi buteleczkami (470 UAH), książkę “z wkładem” o pojemności 0,5 litra za 260 UAH, apteczkę z sześcioma buteleczkami za 320 UAH, półeczkę z aż 30 małymi buteleczkami różnorodnych nalewek (850 UAH), nalewki w karafkach stylizowanych na beczki (po 300-340 UAH) oraz drewnianą szafeczkę z sześcioma butelkami i kieliszkami w zestawie (1000 UAH).

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

W ofercie sklepiku Restauracji Baczewskich znajdują się wyroby słynnej firmy – nalewki pomarańczowa, wiśniowa i jeżynowa, czysta wódka Monopolowa, jajeczny ovovit oraz gin. Za smakowe alkohole w butelkach 0,5 litra płaci się 300 UAH, a za 0,7 czystej – 350 UAH. Cena praktycznie jak w Polsce, więc zakup nie do końca się opłaca.

 

 

W sklepiku można kupić kartki pocztowe z reprodukcjami ilustracji ze słynnej kampanii reklamowej marki J.A. Baczewski z 1924 roku w cenie po 3,50 UAH za sztukę, a także notesiki z przedwojennymi ilustracjami. W ofercie są też książki (w tym pozycja J.A. Baczewski – Ilustrowana historia wódki), świeczki i świeczniki (po 500 UAH), stylizowane miniaturowe foteliki ceramiczne (po 280 UAH), najróżniejsze przetwory (polecamy suszone pomidory po 120 UAH i sos śliwkowy), magnesy na lodówkę (po 10 UAH) i pozytywki w formie ręcznie malowanego pianina (po 260 UAH).

 

Dla prawdziwych fanów restauracji i Grupy Kumpel przygotowano koszule, koszulki, muszki i meloniki z logo restauracji. Do kupienia jest też płyta “Kumpel ze Lwowa” na której nagrane są utwory, które czasem usłyszeć można w głośnikach lokalu (50 UAH). Najdroższe są ozdobne laski – po ponad 600 UAH za sztukę. To jednak tylko krótki przegląd asortymentu sklepiku. Dostać tu można bowiem również wędliny, chleb, różnego rodzaju kremy czekoladowe do smarowania, a czasem i ciastka.
 

 
Sklepik w Restauracji Baczewskich czynny jest do godziny 22:00 czasu lwowskiego. Można tu płacić kartą. Artykuł powstał w 2017 roku – ceny od tego czasu nieco wzrosły, a asortyment lekko się zmienił.

 


 
Polecamy również:

 
[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]