Ile alkoholu i papierosów na Ukrainę? Ile można zabrać?

Wiele osób jadących na Ukrainę decyduje się na zakup papierosów na Ukrainie oraz oczywiście wódki i alkoholu. Większość turystów dobrze zdaje sobie sprawę z limitów celnych przywozu alkoholu i papierosów do Polski z Ukrainy i spoza Unii Europejskiej. Wiedza o tym ile alkoholu można przywieźć na Ukrainę to już nieco rzadziej spotykany temat. Dziś sprawdzimy ile alkoholu można wwieźć na Ukrainę i ile papierosów zabrać z Polski.
 

Limity celne dotyczące przywozu wyrobów alkoholowych na Ukrainę są dość restrykcyjne. Ile alkoholu można wwieźć na Ukrainę? Dorosła osoba może legalnie przywieźć na Ukrainę 5 litrów piwa, 2 litry wina oraz 1 litr mocnego alkoholu. Za mocny alkohol ukraińskie służby uważają alkohol powyżej 22% mocy.
 
Ile papierosów można zabrać na Ukrainę? Na Ukrainę można wwieźć 200 papierosów lub 50 cygar lub 250 gramów tytoniu lub dowolną mieszankę tych produktów pod warunkiem, że ich łączna masa nie przekracza 250 gramów.
 
Oczywiście osoby pracujące na granicach dobrze zdają sobie sprawę z tego, że to nie wwóz z Unii Europejskiej na Ukrainę jest kierunkiem w którym przywozi się alkohol i papierosy. Podczas wielokrotnych wyjazdów do Lwowa jeszcze ani razu nie zapytano nas o to czy mamy w samochodzie wyroby akcyzowe. Może inaczej jest w wypadku obywateli Ukrainy jadących do domu ale patrząc na ceny papierosów, wódki, piwa czy wina na Ukrainie coś podpowiada nam, że jednak nie jest inaczej.

 
Oczywiście nie znaczy to, że kogokolwiek zachęcamy do łamania limitów. Limity to limity, należy ich przestrzegać bezwarunkowo.

 
Polecamy również: