Samolotem na Ukrainę. Tanie loty z Krakowa do Lwowa. Rezerwacje już możliwe!

Czy jest na świecie taka strona internetowa, gdzie byśmy mogli kupić bilet samolotowy z Krakowa do Lwowa? Już tak. Linie lotnicze Ryanair wprowadziły do swojej oferty loty z Krakowa i Wrocławia do Lwowa i do Kijowa. Połączenia lotnicze między Krakowem a Lwowem oraz Wrocławiem i Lwowem uruchomione zostaną jesienią. Pierwszy samolot Ryanair z Krakowa do Lwowa wystartuje z Balic 31 października o siódmej rano.

 

15. marca w Kijowie zorganizowana została konferencja prasowa przedstawicieli przewoźnika z udziałem ministra infrastruktury Wołodymyra Omaliana, oficjalne spotkanie zorganizowano również we Lwowie. Firma potwierdziła start połączeń z lotniska Boryspol i portu lotniczego imienia Daniela Halickiego.

 

Do Kijowa samoloty latać będą z Eindhoven, Manchesteru, Londynu oraz Sztokholmu. Do Lwowa polecieć można z Krakowa, Wrocławia, Budapesztu, Memmingen, Berlina, Eindhoven i Londynu. Nas oczywiście najbardziej interesuje połączenie lotnicze Kraków-Lwów.

 

Ceny biletów lotniczych z Krakowa do Lwowa prezentują się niezwykle korzystnie. Najtańsze bilety dostępne są już za 89,90 zł, kursy sobotnie startują od 139 złotych. W niektórych terminach pozostały jeszcze bilety do Lwowa w cenie 119 złotych. Ceny biletów na Sylwestra do Lwowa obecnie kształtują się już na poziomie 209 złotych za sztukę. Oczywiście mowa tu jedynie o bilecie z bagażem podręcznym, bez wyboru konkretnego miejsca w samolocie. Za takie udogodnienia – jak to zwykle w taniej linii lotniczej Ryanair – trzeba dodatkowo zapłacić.

 

 

Loty z Krakowa do Lwowa w ofercie Ryanair organizowane są we wtorki i soboty. Starty z Balic planowane są na godzinę 7:00, lądowania na 9:00 (pamiętajmy o tym, że we Lwowie przestawiamy zegarki o godzinę do przodu). Lot z Krakowa do Lwowa trwa więc równo godzinę. Przelot w stronę powrotną na trasie Lwów – Lwów trwa również godzinę. Startujemy z lotniska we Lwowie o godzinie 9:25 i lądujemy na Balicach o 9:25.

Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

Podsumowanie

 
Podróż do Lwowa samolotem to teraz najlepszy możliwy sposób na dostanie się z Krakowa do Lwowa. Jeśli uda nam się kupić bilet za 89 złotych przelot do Lwowa będzie tańszy od jazdy pociągiem, jazdy samochodem albo biletu autobusowego i niewiele tylko droższy od przejazdów do Lwowa oferowanych za pośrednictwem platformy BlaBlaCar. Zaletą przelotu jest niewątpliwie niezwykła szybkość. Lecąc nie utkniemy w kolejce na granicy z Ukrainą, a po Rynku we Lwowie chodzić będziemy praktycznie po kilkudziesięciu minutach od wyjścia z domu. Bilety do Lwowa kupić można za pośrednictwem oficjalnej strony Ryanair. My już swoje bilety mamy :).

 

Aktualizacja:

Z dość tajemniczych względów firma Ryanair nie doszła do porozumienia z Ukraińcami i w wyniku zerwania negocjacji nie będzie tanich lotów do Krakowa i Kijowa. Jakie były prawdziwe powody – można się domyślać…

 


 

Polecamy również:

 

1 komentarz do “Samolotem na Ukrainę. Tanie loty z Krakowa do Lwowa. Rezerwacje już możliwe!”

  1. Wyleczyłem się kompletnie z jazdy do Lwowa samochodem. W tamtą stronę jest jeszcze ok. na granicy. Stoi się z reguły 1-2h. Na powrocie niestety w chwili obecnej sytuacja jest dramatyczna. Ja w listopadzie 2017r. stałem na Krakowcu 8h i 1h na Korczowej, czyli w sumie 9h, a to i tak nie był rekord przecież. Korupcja na granicy po stronie ukraińskiej jest niewyobrażalna. Chaos i dezinformacja totalna! 3 kolejki i nie ma żadnych reguł przepuszczania samochodów w nich stojących. Do tego co jakiś czas ktoś wjeżdża “na krzywy ryj” i jest przepuszczany przez żołnierza… No brak słów i dziękuję serdecznie! Dlatego też samochodem do Lwowa nigdy więcej i poważnie odradzam!
    Poza tym blog i wpisy super! :)

Dodaj komentarz