Komunikacja miejska we Lwowie będzie droższa. Takiej podwyżki jeszcze nie było!

Zła wiadomość dla turystów jeżdżących komunikacją publiczną we Lwowie, o ile są tacy. Budżet wycieczki do Lwowa będzie trzeba zwiększyć przez podwyżkę ceny biletu! Ceny biletów wszystkich środków komunikacji miejskiej we Lwowie wkrótce zostanie zdecydowanie podwyższona. Ile będzie kosztować bilet we Lwowie?

 
Lwów planuje zrównanie opłat za przejazdy komunikacją miejską we wszystkich publicznych środkach transportu w mieście. Zniknie więc różna cena biletu dla transportu elektrycznego i spalinowego. Nowa cena biletu wyniesie 10 UAH czyli w granicach 1,35 zł. Tańsze bilety będzie można wciąż kupić zamawiając je przez internet.
 

Tańsze bilety, które będzie można kupić w kiosku kosztować będą 9 UAH, a elektroniczne bilety wycenione zostaną na 8,50 UAH dostępne w sprzedaży na przykład za pośrednictwem SMS-ów. Tu podwyżka nie będzie więc aż tak znacząca.
 
Planowana podwyżka oznacza wzrost ceny biletu autobusowego z poziomu 7 UAH oraz wzorst o 4 UAH w przypadku elektrycznych środków transportu. Kolejna podwyżka i tak nie jest wystarczającą wysoka. Przedstawiciele miasta podają, że “uzasadniona ekonomicznie taryfa” w przypadku przewozów autobusowych powinna wynosić 14 UAH, a w przypadku transportu elektrycznego 12 UAH.

 
Polecamy również: